Hledejte letenky za nejnižší cenu

Zambie Národní park Gwabi

Dovolená Zambie Národní park Gwabi


Zambie je jednou z nejkrásnějších zemí na africkém kontinentě. Tato země je plná nezapomenutelných zážitků a dobrodružství pro turisty z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete v Zambii navštívit, je národní park Gwabi.

Národní park Gwabi se nachází nedaleko města Livingstone v jižní části Zambie. Je to jeden z největších a nejkrásnějších národních parků v zemi, kde by měl každý cestovatel navštívit. Většina turistů, kteří navštíví Gwabi, je zaujata nádherným jezerem Kariba, které je také největším jezerem v zemi. Národní park Gwabi přiláká turisty především svou neuvěřitelnou přírodou a velkým počtem živočišných druhů.

Gwabi bylo dříve používáno jako lovecká oblast, ale v současné době slouží turistům jako národní park. Zahaluje se na ploše přibližně 5 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat. Mezi nejoblíbenější zvířata, která turisté mohou v parku vidět, patří hroši, krokodýli, impaly, sloni, lvi, gepardi a mnoho dalších. Návštěvníci parku mají k dispozici celou řadu možností, jak si park prohlédnout, například jízda autem, projížďka na lodi nebo pěší turistika.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, nabízí park také přístup ke krásnému Karibskému jezeru, kde se mohou věnovat vodním sportům, jako je například rybaření, plavání nebo windsurfing. Lávka Victoria, která je jedním z největších vodopádů na světě, je dalším turistickým lákadlem poblíž parku.

Gwabi je také obklopen velmi krásnou krajinnou scenérií. Zde najdete řeky, lesy a pláně, které jsou domovem mnoha druhů rostlin, ptáků a dalších živočichů. Národní park Gwabi je ideální příležitostí pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu města a relaxovat v klidném a přírodním prostředí.

Národní park Gwabi je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst, které můžete v Zambii navštívit. Je to ideální místo pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a nádhernou přírodu. Park nabízí mnoho aktivit a obrovskou škálu zvířat a rostlin. Navštivte Zambii a objevte krásu národního parku Gwabi.


Ubytování Zambie Národní park Gwabi


Národní park Gwabi se nachází v Zambii a je to největší park v této zemi. Park je domovem mnoha unikátních druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, žirafy a antilopy. Je také domovem řady ohrožených druhů zvířat, včetně buvolů, nosorožců a gepardů. Pro ty, kteří se chtějí setkat s těmito zvířaty a prožít nezapomenutelnou zkušenost, je ubytování v národním parku Gwabi naprosto nutností.

V parku je několik možností ubytování - od stanování a karavaningu po luxusní kempy a chaty. Pro ty, kteří nechtějí spát venku, jsou k dispozici dvě chatové oblasti: Chikufwe a Ngwezi. Chikufwe nabízí dvě samostatné chaty se dvěma ložnicemi a jednou koupelnou, které jsou ideální pro rodiny a menší skupiny. Ngwezi nabízí větší chaty s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou.

Pro ty, kteří hledají více luxusu, je k dispozici kemp KaingU. Kemp nabízí několik chat a jednu vile s výhledem na řeku a mnoho dalšího confortu. Kemp KaingU je vybaven bazénem a restaurací, nabízející vynikající jídla připravená z místních ingrediencí.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin a chtějí strávit noc pod širým nebem, jsou k dispozici stanovací místa po celém parku. Tyto místa jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružství a zažít noc v Africe mezi divokými zvířaty.

Všechna ubytování mají nádhernou výhled na okolní přírodu a k dispozici je mnoho aktivit a výletů, včetně safari, prohlídka národního parku a rybaření na řece Kafue. Je třeba zmínit, že v národním parku jsou přísná pravidla, aby se zabránilo poškození prostředí a zvířat. Například je zakázáno lovit zvířata, sbírat rostliny a používat jedovaté spreje proti hmyzu.

Celkově si lze užít nádhernou zkušenost a setkat se s africkou divočinou v národním parku Gwabi v Zambii. Ubytování v parku nabízí nezapomenutelný zážitek a je ideální pro každého, kdo miluje přírodu a zvířata.


Letenka Zambie Národní park Gwabi


Zambia je krásná země, která se nachází v jižní Africe. Její nejvýznamnější turistickou atrakcí jsou národní parky, z nichž jeden z nich - Národní park Gwabi – zaplavuje srdce turistů křišťálově modrou vodou, okouzlujícími vyhlídkami a jedinečnou přírodou.

Národní park Gwabi se rozprostírá na území více než 500 kilometrů čtverečných a nabízí nádherné výhledy na mnoho druhů divokých zvířat. Park také hostí několik lodgí, kde si můžete užít luxusního ubytování a nezapomenutelných okamžiků v přírodě.

Možnosti aktivit jsou v parku mnoho a rozhodně se zde nikdy nebudete nudit. Můžete například jet na safari, procházet se turistickými stezkami, plavat v jezeru nebo si vyzkoušet rybaření na kapry. Největší atrakcí je však určitě plavba po jezeře Gwabi zaměřená na pozorování krokodýlů, hrochů, slonů a dalších druhů zvířat. V oblasti se také nachází mnoho ptáků, takže milovníci ornitologie zde také rozhodně přijdou na své.

Národní park Gwabi si při své návštěvě budete pamatovat jako na jedinečné místo plné dobrodružství a krásné přírody v Africe. A aby to bylo možné, je třeba nejprve zakoupit letenku do Zambie. Doporučujeme si vstupenky rezervovat s dostatečným předstihem a získat tak co nejlepší ceny a letecké spojení. Letenky do Zambie z většiny evropských přístavů jsou k dispozici po celý rok a ceny se pohybují kolem 800 - 1500 € v závislosti na období a poloze přistávacího letiště.

Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou v Africe, je návštěva Národního parku Gwabi jasnou volbou. Ať už chcete sledovat zvířata nebo jen relaxovat v nádherném prostředí, můžete si být jisti, že zde najdete to, co hledáte. Stačí zarezervovat si letenku, balit kufry a vyrazit objevovat krásy jižní Afriky.


Počasí Zambie Národní park Gwabi


Zambia je země, která se může pochlubit svými neuvěřitelně krásnými národními parky. Jedním z nejvýznamnějších z nich je Národní park Gwabi, který se nachází v samém srdci země. Tento park spojuje řadu unikátních přírodních krás, ať už se jedná o rozmanité druhy zvířat, mimořádně pestré ekosystémy nebo zvláštní geologické útvary. Nicméně, jako jakýkoli národní park, i Gwabi se potýká s mnoha přírodními výzvami, z nichž nejvýznamnější je nejspíš počasí.

Zambia je známá svým tropickým klimatem, což znamená teplé a vlhké léto, které začíná v říjnu a trvá až do dubna, a chladnou a suchou zimu, která probíhá mezi květnem a zářím. Gwabi se nachází v takzvané lesnaté savaně, což je typ krajiny, který kombinuje prvky tropického deštného lesa a savany. Díky tomu je zde počasí poměrně stabilní po celý rok s malými sezónními výkyvy. Takže národní park můžete navštívit kdykoliv v roce a vždy zažijete nádherné počasí.

Avšak i přes to, že je počasí v Gwabi poměrně stabilní, existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit vaši návštěvu. Nejvýznamnějším z nich je pravděpodobně průběh období dešťů. V období mezi listopadem a březnem může být deštivé období velmi silné, což může ztížit přístup k určitým částem parku. Nicméně, i když je období dešťů poměrně silné, během dne se většinou objevuje jen krátkodobé přeháňky, a tak vám vaše návštěva nemusí být úplně zkazena. Pokud plánujete navštívit Gwabi v období dešťů, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a obuv.

Dalším významným faktorem, který může ovlivnit vaši návštěvu, je teplota. Zambia má v létě velmi vysoké teploty, které mohou dosáhnout až 40 °C. Proto je důležité mít s sebou dostatek vody a dbát na ochranu proti slunci. Zimní měsíce jsou o něco snesitelnější, ale i v této době se teploty mohou snadno pohybovat kolem 30 °C během dne a klesat až na 10 °C v noci.

Celkově lze říci, že národní park Gwabi je nádhernou destinací, kterou si zamilují milovníci přírody z celého světa. Pokud se rozhodnete tento park navštívit, dejte si pozor na nejnovější informace o počasí a přizpůsobte si svůj plán na základě aktuálních podmínek. Ať už se rozhodnete národní park Gwabi navštívit kdykoliv během roku, určitě si užijete nezapomenutelný zážitek v tomto úchvatném koutu světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Gwabi


1. Jak se dostanu do Národního parku Gwabi?
- Národní park Gwabi se nachází v Zambii, přibližně 3 hodiny jízdy z hlavního města Lusaka. Nejlépe se sem dostanete dopravou organizovanou cestovní kanceláří nebo si můžete pronajmout auto.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Národním parku Gwabi?
- Mezi nejlepší aktivity v parku patří safari prohlídky, rybaření a procházky po divoké přírodě se zkušeným průvodcem.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Gwabi?
- Nejlepší čas na návštěvu parku je od května do října v období sucha.

4. Je bezpečné cestovat do Zambie a Národního parku Gwabi?
- Záleží na aktuální situaci a doporučeních cestovních kanceláří. Doporučujeme sledovat aktuální zpravodajství a informace o bezpečnosti.

5. Jaký druh zvířat mohu vidět v Národním parku Gwabi?
- V parku můžete zhlédnout širokou škálu divokých zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, nosorožci, hyeny, buvoli a mnoho dalších.

6. Jak si mohu zarezervovat ubytování v Národním parku Gwabi?
- Ubytování v parku je nejlépe zarezervovat dopředu přes cestovní kancelář nebo na oficiálních stránkách parku.

7. Potřebuji pro cestu do Zambie a Národního parku Gwabi očkování?
- Je důležité důkladně se informovat o aktuální situaci a doporučeních očkování u konkrétního typu cesty. Je ale obvykle doporučováno očkování proti žluté zimnici a dalším infekčním onemocněním.

8. Jaký typ oblečení a vybavení bych měl/a mít pro návštěvu parku?
- Doporučujeme pohodlné a přizpůsobivé oblečení, které chrání proti slunci a hmyzu, a také dobré boty pro delší procházky. Důležité je také mít dostatek tekutin, fotoaparát a dalekohled na pozorování zvířat.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny