Hledejte letenky za nejnižší cenu

Vietnam Da Nang

Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Da Nang


1. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Da Nangu?

Nejlepší doba na návštěvu Da Nangu je od března do srpna, kdy je teplé a suché počasí. Nicméně, i během dalších měsíců v roce je možno navštívit Da Nang, ale může být více větrné a deštivé.

2. Co je nejlepší způsob, jak se dopravit v Da Nangu?

Nejlepší způsob, jak se dopravit v Da Nangu, je prostřednictvím motocyklu nebo auta. V Da Nangu se také nachází mnoho taxi služeb a veřejných dopravních prostředků.

3. Co bychom měli ochutnat v Da Nangu?

Mezi místní speciality v Da Nangu patří banh mi, bánh xèo, mi quang, a pho. Dále se zde prodávají čerstvé mořské plody a ovoce.

4. Co je nejlepší místo na koupání v Da Nangu?

Jedním z nejlepších míst na koupání v Da Nangu je pláž My Khe, ale Da Nang má mnoho dalších pláží, jako je pláž Non Nuoc, Bac My An a Pham Van Dong.

5. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Da Nangu?

Mezi nejlepší místa v Da Nangu patří posvátná hora Marble, most Dragon, Cham muzeum a historické místo Hue.

6. Jaký je rozdíl mezi Da Nang a Hoi An?

Da Nang je moderní město s mnoho hotelů, obchodů a nákupních center, zatímco Hoi An je starobylé město s tradicemi a kulturou. Navzdory tomu se oba města nacházejí ve stejné oblasti a nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

7. Je v Da Nangu bezpečno cestovat?

Da Nang je poměrně bezpečné město k návštěvě. Nicméně jako v jakémkoliv jiném městě, turisté by měli být opatrní a chránit své cenné předměty a peníze, a to zejména na rušných místech.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Da Nangu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Da Nangu, je prostřednictvím mezinárodního letiště Da Nang, které nabízí přímé lety z mnoha mezinárodních destinací, včetně Bangkok, Singapur, Seoul a Tokio, a tak dále.


Dovolená Vietnam Da Nang


Dovolená ve Vietnamu v Da Nangu – proč byste si ji neměli nechat ujít?

Da Nang je vietnamské město, které se v posledních letech dostalo do povědomí turistů jako nový oblíbený cíl pro dovolenou. Nachází se na pobřeží Jihočínského moře mezi historickými městy Hoi An a Hue a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek.

Začněme prvními dojmy z Da Nangu. Je to moderní město, které dýchá kosmopolitní atmosférou. Můžete zde najít nákupní centra, restaurace, bary a noční kluby, ale také mnoho historických památek a krásných pláží.

Památky v Da Nangu

Jednou z nejvýznamnějších památek v Da Nangu je tzv. most rukou – Dragon Bridge. Je to most v délce 666 metrů s ocelovým drakem, který na konci týdne už od roku 2013 ožívá v každé sobotu a neděli v 9 hodin večer, kdy mostem projíždí plně osvětlený drak.

Další památkou, kterou byste si měli určitě prohlédnout, jsou tzv. mramorové hory. Ty jsou vzdáleny od centra města asi 20 minut jízdy. Jedná se o krasovou oblast, kde se nachází mnoho jeskyní a chrámů. Hory se nachází na výběžku, který se vypíná do Jihočínského moře a nabízí krásné výhledy.

Krásné pláže – White Sands a My Khe

Da Nang je také známý svými krásnými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější jsou White Sands a My Khe. Pláže jsou velmi dlouhé a rozmanité, takže si každý vybere to svoje. K dispozici jsou také mnohé vodní sporty, jako je například kitesurfing nebo windsurfing.

Gastronomie v Da Nangu

Vietnamská kuchyně patří mezi ty nejlepší na světě a Da Nang není výjimkou. V restauracích můžete ochutnat mnoho vietnamských specialit, jako jsou například pho (polévka s rýžovými nudlemi a hovězím masem) nebo bún chả (grilované vepřové maso s nudlemi a zeleninou). V Da Nangu najdete také mnoho restaurací s mezinárodní kuchyní, jako je například italská nebo japonská.

Nakupování v Da Nangu

V centru města se nachází několik nákupních center, jako jsou například Lotte Mart nebo Han Market. Můžete zde nakoupit oblečení, kosmetiku, suvenýry a další zboží. Ceny jsou velmi příznivé, takže si můžete dopřát nějaké to nakupování bez výrazných výdajů.

Výlety z Da Nangu

Da Nang je také vhodným výchozím místem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází historické město Hoi An, které patří mezi nejkrásnější místa v Asii. Můžete zde navštívit historickou část města s množstvím starobylých chrámů a památek. Další vzácnou památkou je Hue, dříve královské město, které se nachází asi dvě hodiny jízdy od Da Nangu.

V závěru lze konstatovat, že Da Nang určitě stojí za návštěvu. Nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek a je mnohem méně turistický než například okolní města. Pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, ale zároveň se chcete vyhnout davům turistů, je Da Nang tou správnou volbou.


Ubytování Vietnam Da Nang


Vietnam je krásná země, kterou mnoho turistů bere na vědomí při plánování svých dovolených. Jedním z nejpopulárnějších měst v této zemi je Da Nang, která nabízí skvělé ubytování.

Da Nang je nejenom turistickým, ale i hospodářským centrem Vietnamu. Díky své poloze na pobřeží Jihočínského moře nabízí nezapomenutelné zážitky a skvělé přírodní scenérie. Da Nang se stala turistickou destinací v posledním desetiletí a nabízí širokou škálu ubytování od hotelů po hostely.

Pro všechny, kteří hledají luxus a romantiku, jsou k dispozici luxusní resorty a hotely. Mezi nejlepší patří například Intercontinental Da Nang Sun Peninsula Resort, který se nachází na soukromém poloostrově se západním výhledem na Jihočínské moře. Resort nabízí nejenom pokoje s krásným výhledem na moře, ale také luxusní zahradu, vybavenou wellness centrum a bazén.

Dalšími populárními hotely jsou například Premier Village Danang Resort, Pullman Da Nang Beach Resort nebo Hyatt Regency Danang Resort and Spa. Tyto hotely nabízejí podobné pohodlí a luxus jako Intercontinental Da Nang, ale mají nižší cenu.

Pokud jste cestovatelé s nižším rozpočtem, Da Nang má spoustu hotelů a hostelů s cenami až o polovinu nižší než u luxusních resortů. Mezi nejpopulárnější patří například Oneopera Danang Hotel nebo The Vietnam Hostel.

Ať už si zvolíte jakýkoli druh ubytování v Da Nang, budete mít nezapomenutelný zážitek s příjemným a ochotným personálem a možností užít si překrásnou přírodu Jihočínského moře.


Počasí Vietnam Da Nang


Vietnam je země s pestrou kulturou, krásnou přírodou a také s různými klimatickými podmínkami. Pokud se vydáte do města Da Nang, můžete očekávat horké počasí s vyšší vlhkostí vzduchu.

V Da Nangu je klima subtropické, což znamená, že teploty jsou celoročně vysoké. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 25-28 °C a v létě dokonce může vzrůst na 40 °C. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20-23 °C.

Vlhkost vzduchu je v Da Nangu velmi vysoká, obvykle kolem 85-90%. To znamená, že se často potíte a vaše tělo se cítí mnohem tepleji než je skutečná teplota vzduchu. V období dešťů se vlhkost zvyšuje ještě více.

Deště jsou v Da Nangu běžné v létě, zejména mezi červencem a zářím. Tyto deště jsou obvykle velmi intenzivní a jsou doprovázeny bouřkami. Záplavy jsou také běžné, zejména v nížinných oblastech. Pokud se chystáte do Da Nangu v létě, nezapomeňte si s sebou přinést deštník a nepromokavou bundu.

V zimních měsících jsou srážky minimální a slunce svítí téměř každý den. Toto období je ideální pro návštěvu města bez obavy z přívalových dešťů.

Celkově je tedy počasí v Da Nangu horké a vlhké. Během dešťových měsíců může být náročné cestování, ale v zimních měsících se zde můžete těšit na slunečné počasí s minimem srážek. Nezapomeňte se poučit o předpovědi počasí před cestou a snažte se být připraveni na všechny podmínky.


Letenka Vietnam Da Nang


Letenka Vietnam Da Nang - Cesta k nezapomenutelným zážitkům

Vietnam je země plná barev, zvuků a vůní, které okouzlí každého. Zemi ovlivnila dlouholetá francouzská kolonizace, ale i válka ve Vietnamu, která se zde odehrála v 60. letech 20. století. Dnes se Vietnam proměnil v turistickou destinaci, která láká návštěvníky z celého světa.

Jedno z míst, které byste na své cestě po Vietnamu neměli vynechat, je město Da Nang. Toto město se nachází v centrální části Vietnamu a je jedním z největších měst v zemi. Je to místo, kde se setkává moderní architektura s překrásnými plážemi a historickými památkami.

Pokud si chcete užít nádherný výhled na město, můžete vyrazit na kopec Son Tra, kde se nachází buddhistický chrám Linh Ung. Chrám je obklopen zelení a nabízí výhled na celé město i pobřeží. Dalšími zajímavými místy, které byste rozhodně neměli vynechat, jsou městský muzeum, most Dragon Bridge a muzeum keramiky.

Kromě památek a architektury nabízí Da Nang i nádherné pláže, jako například pláž My Khe. Pláž My Khe má dokonalou polohu, nachází se hned vedle města a nabízí výborné podmínky pro surfování, koupání nebo slunění. Pokud máte chuť na adrenalinové sporty, můžete si v Da Nang vyzkoušet i paragliding nebo skákačské centrum.

Nejlépe se do Da Nang dostanete letecky. Pokud hledáte nejlepší letenku na trasu Vietnam - Da Nang, můžete to udělat na stránkách aerolinky Vietnam Airlines nebo jiných. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na termínu, v kterém plánujete cestu, ale obecně jsou velmi přijatelné.

Cestování do města Da Nang je pro každého zážitkem, který mu zůstane v paměti navždy. Země plná kultur a překvapení nabízí stále více turistických atrakcí, které lákají turisty z celého světa. Da Nang je jedním z těch nejkrásnějších měst v zemi a nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas. Pokud tedy v plánu nemáte cestování do Vietnamu, měli byste to rychle změnit a vyrazit na nezapomenutelnou cestu kultury, historie a neuvěřitelných zážitků.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny