Hledejte letenky za nejnižší cenu

Turecko Amasra

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Amasra


Dotaz: Jaké letiště je nejblíže k Amasře?
Odpověď: Nejblíže je letiště Zonguldak Çaycuma Airport, které je vzdálené asi 70 km.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště do Amasry?
Odpověď: Nejlepší způsob dopravy je taxi, které si můžete objednat předem nebo si je můžete najmout na letišti.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Amasře?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Gök İncekum, Cakraz pláž a Inkum.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Amasry?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Amasry je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a méně vlhké.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Amasře?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace patří Restaurant Yıldırım Balık Evi, Şahaney Kahvaltı Salonu a Şimşek Köfte Salonu.

Dotaz: Jak se v Turecku platí?
Odpověď: V Turecku lze platit hotově nebo kartou. Většina restaurací, hotelů a obchodů akceptuje platební karty, ale v menších obchodech je častější platba hotově.

Dotaz: Jaké jsou tradiční jídla v Turecku?
Odpověď: Mezi tradiční jídla v Turecku patří kebab, shawarma, baklava, lahmacun a manti.

Dotaz: Jaké jsou tradiční turecké zvyky?
Odpověď: Tradiční turecké zvyky zahrnují vítání hostů prstovým pokrmem, uctívání starších a respektování rodiny a přátelství jako důležitého aspektu života.


Letenka Turecko Amasra


Letenka do Amasry, malebného tureckého přístavního města, je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou s příjemnou atmosférou. Amasra se nachází v provincii Bartın a je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších turistických cílů tureckého Černomoří.

Pokud se rozhodnete cestovat do Amasry z Istanbulu, můžete si vybrat z několika možností, včetně letů z mezinárodního letiště Atatürk nebo Sabiha Gökçen. Doba letu trvá přibližně hodinu a půl.

Po příletu do Amasry si můžete užít nádhernou pláž, ponořit se do historického centra města a vyzkoušet si místní speciality, například placky s telecím masem, kebab nebo krevetové těstoviny. Město je také známé pro své rybářské trhy, na kterých můžete ochutnat čerstvou místní rybu.

Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Amasře je hrad, který se nachází na poloostrově, kde se mísí Černé a Egejské moře. Hrad byl postaven v 8. století a je dnes oblíbeným místem pro návštěvníky.

Další zajímavostí Amasry je starobylý římský most, který byl postaven během vládnutí císaře Augusta, tedy před dvěma tisíci lety. Most je dodnes v dobrém stavu a je považován za jedno z nejvýznamnějších architektonických děl z římského období v Turecku.

Pro turisty, kteří milují přírodu a turistiku, je možnost vyrazit do přilehlých hor, kde se může podívat na malebná horská městečka a řadu vodopádů.

Letenka Turecko Amasra je skvělou možností pro ty, kteří chtějí objevovat krásy tureckého pobřeží mimo hlavní turistické trasy. Amasra nabízí spoustu příjemných zážitků a určitě bude stát za návštěvu.


Dovolená Turecko Amasra


Turecko je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě. V tomto krásném státě najdeme nádherné pláže, úchvatné památky, bohatou historii a neuvěřitelnou kuchyni. Pokud hledáte idylické dovolenkové místo, může se vám líbit Amasra, město na pobřeží Černého moře.

Amasra je jednou z nejstarších osad v Turecku a jeho historie sahá až do 7. století př. n. l. Nachází se přibližně 350 kilometrů od Istanbulu a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského shonu a užít si klidnou dovolenou v krásném přírodním prostředí.

Město se nachází na poloostrově a má svůj vlastní nádherný přístav, který je využíván jak pro rybolov, tak pro tradiční plavby kolem pobřeží. Okolo města se nachází mnoho malých pláží, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užít si krásné slunce a teplé vody Černého moře.

Jedním z hlavních turistických atrakcí města je jeho staré město. Toto historické centrum má úzké ulice, staré domy a nádherná náměstí. Na náměstí najdeme řadu tradičních tureckých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality jako jsou kofta, dolma nebo turecká pizza.

Významnou památkou města je také Amasránská pevnost. Tato impozantní pevnost byla postavena v roce 250 př. n. l. a nabízí nádherné výhledy na město, přístav a okolní krajinu.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více přírodní krásy Amasry, mohou navštívit Kysibey Kanyon, který nabízí úchvatné pohledy na kaňon, řeku a zeleň. Další atrakcí je také Čokak město, turecká vesnice s tradičními domy, kde můžeme ochutnat místní ryby a zeleninu.

Pokud hledáte idylické dovolené místo v Turecku, může být Amasra to pravé místo pro vás. Tento klidný a malebný přístav nabízí mnoho přírodních krás a historické památky, které jsou nezapomenutelné.


Počasí Turecko Amasra


Amasra je malebné městečko, které se nachází na severozápadě Turecka. Mnozí ji znají pro její nádherné pláže a překrásné panorama, které nabízí.

Toto přímořské městečko se nachází v místě, kde se spojují Černé a Marmarské moře. I proto je zde velmi příjemné teplo. Průměrná letní teplota se pohybuje okolo 25-30 °C, což je ideální počasí pro ty, kteří chtějí užít si slunečních paprsků a koupání v moři.

I v zimě však bývá počasí v Amasře velmi příjemné s průměrnou teplotou kolem 8-10 °C. I přesto, že se občas mohou vyskytnout deštivé dny, většina měsíců je velmi slunečných.

Vzhledem k tomu, že Amasra je významným turistickým místem, je nutné si připravit na více jak úměrně turisticky načechrané ceny. Avšak pokud si užijete té krásy, za kterou jste přijeli, budete moci říct, že se Vám to opravdu vyplatilo.

Takže pokud si chcete užít sluníčka, koupání v moři a pohled na nádhernou přírodu, pak je Amasra to pravé místo. Během Vašeho pobytu si budete moci vychutnat nejen nádherné počasí, ale i pohostinnost místních obyvatel a výjimečně svěží atmosféru, která zde panuje.


Ubytování Turecko Amasra


Turecko je krásná a rozmanitá země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je i město Amasra, které se nachází na pobřeží Černého moře. Toto malebné město je plné historie, kultury a překrásné přírody. Pokud se chystáte navštívit Amasru, možná budete potřebovat tipy na ubytování. V tomto článku se podíváme na některé z možností.

Hotel Inan Kardesler

Tento hotel se nachází v samém centru města Amasra, což znamená, že můžete snadno dostat se do všech hlavních turistických atrakcí. Pokoje jsou prostorné, pohodlné a vybavené veškerým moderním komfortem jako jsou například klimatizace, TV a minibar. Hotel také nabízí bezplatné Wi-Fi a parkování pro hosty. Hotelová restaurace servíruje tradiční tureckou kuchyni a nabízí skvělé jídlo za rozumné ceny.

Amasra Diamond Hotel

Tento elegantní hotel se nachází v malebném údolí Amasry a nabízí úchvatné výhledy na Černé moře. Pokojová výzdoba je vkusná a moderní a všechny pokoje jsou vybaveny TV, klimatizací a minibarem. Hotelová restaurace nabízí širokou paletu jídel a nápojů, a hosté mohou také využít lázeňských služeb a solária. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají ubytování s vyšší úrovní.

Sezgin Hotel

Sezgin Hotel je moderní hotel, který se nachází v blízkosti hlavní turistické atrakce - Kalesi Amasra. Pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny pohodlnými postelemi a vším, co byste mohli potřebovat během svého pobytu, jako je například TV a minibar. Hotel nabízí také bezplatné Wi-Fi a parkování pro hosty. Hotelová restaurace slouží tradiční tureckou kuchyni a za přijatelné ceny.

Amasra Ceylin Hotel

Tento hotel se nachází na úpatí kopce, a nabízí krásný výhled na Černé moře. Pokoje jsou vkusné a prostorné, a nabízejí vše, co budete potřebovat při svém pobytu. Hotelová restaurace poskytuje širokou škálu jídel a hosté mohou také navštívit hotelový bazén a saunu. Tento hotel je vhodný pro rodiny, díky svým velkým pokojům a bazénu.

V závěru, Amasra je nádherné město, a návštěva tohoto místa by měla být součástí každého tureckého dobrodružství. S mnoha možnostmi na ubytování, můžete být jisti, že najdete to pravé pro Vás. Ať už se rozhodnete pro moderní hotel se všemi pohodlími, nebo tradiční turecký pension na okraji města, můžete očekávat hospitality a skvělou dovolenou v Amasře.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny