Hledejte letenky za nejnižší cenu

Španělsko Girona

Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Girona


Otázky a odpovědi vztahující se na Girona v španělsku mohou být například:

1) Jak se dostat z Barcelony do Girony?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat z Barcelony do Girony - například vlakem, autobusem nebo autem. Vlak je obvykle nejrychlejší a nejdostupnější možností, trvá asi hodinu a cena se pohybuje kolem 10€.

2) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Girony?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Girony je během jara a podzimu, když je počasí mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a v zimě může být chladno a deštivo.

3) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Gironě?
Odpověď: Hlavní turistické atrakce v Gironě zahrnují historické město s jeho středověkými uličkami, katedrálu, židovskou čtvrť, mosty a muzea.

4) Jak je v Gironě s parkováním?
Odpověď: V historickém centru Girony je omezený prostor na parkování a mohou se vyskytnout problémy s hledáním místa na parkování. Doporučuje se používat veřejnou dopravu nebo parkovat mimo centrum.

5) Co je typickým jídlem v Gironě?
Odpověď: Mezi typická jídla v Gironě patří zarzuela (rybí polévka), suquet de peix (jehněčí houbová polévka), rýže s mořskými plody, ječmen s divočákem a sobrasada (tradiční klobása z vepřového masa).


Dovolená Španělsko Girona


Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat dovolenou v Gironě, Španělsko. Nachází se ve vzdálenosti přibližně hodinu jízdy od Barcelony a je považována za největší město v Katalánsku. Má neuvěřitelně krásné a malebné historické centrum, které je známé jako Barri Vell a nabízí návštěvníkům obrazové památky. Girona je také oblíbená turistická destinace díky svému místu poblíž Costa Brava, jedné z nejkrásnějších pobřežních oblastí v Evropě.

Historie města se datuje zpět do římských dob a později byla osídlena islámskými arabskými kmeny. Poté byla městem, které mělo značný význam v dobách středověku, kdy bývala sídlem několika šlechtických rodin, kteří zde vybudovali své domy a paláce. Stopy této historie je možné vidět dodnes, když procházíte uličkami historického centra nebo si projdete po hradbách, které chránily město v průběhu staletí.

Důvodem, proč se Girona stala tak populárním cílem pro turisty, jsou také její festivaly a oslavy. Například Festival de Sant Narcis, který se koná v polovině října, je jedním z největších festivalů v Katalánsku a nabízí mnoho kulturních a zábavních aktivit. Podobné festivaly se konají během léta, stejně jako výstavy a divadelní představení.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé vypravují do Girony, je však krása města a jeho okolí. Pokud hledáte klidnější dovolenou, můžete si užívat krásné výhledy na okolní krajiny a hor, které jsou v oblasti hojně zastoupeny. Existuje mnoho cyklostezek, které vás provedou krajinou a nabídnou vám nádherné výhledy.

Pokud máte rádi umění a kulturu, budete moci navštívit muzea a galerie v Gironě. Muzeum umění a histologie je jedním z nejvýznamnějších muzeí v němž je vystaveno mnoho španělských uměleckých děl, současného umění a dalších exponátů. Pokud sledujete vývoj fotografie, můžete si prohlédnout výstavy v muzeu současného umění, které se spíše zaměřuje na současný vývoj a trendy.

Španělsko nabízí svým návštěvníkům mnoho krásných měst a oblastí, ale Girona patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa k návštěvě. Dovolená zde kombinuje krásu historie a kultury s krásnou přírodou a zábavou. Ať už hledáte klidnou dovolenou nebo akční zážitky, v Gironě si určitě přijdete na své.


Počasí Španělsko Girona


Španělsko je známé svým slunečným počasím a teplickými teplotami po celý rok. V oblasti Girona, která se nachází na severovýchodě země, má klima středomořský charakter a v létě se zde teploty mohou dostat až k 35 stupňům Celsia.

Léto

Prázdniny jsou nejvyhledávanějším obdobím v této části Španělska. Obvykle se zde počasí začíná zahřívat již v květnu, kdy se teploty ustalují kolem 23 stupňů Celsia. V červnu se pak zvyšuje vlhkost vzduchu a teploty se pohybují mezi 25-28 stupni Celsia. V červenci a srpnu je nejvíce slunce a horko, teploty jsou příjemné až do 32 stupňů Celsia. Tohoto období je vhodné využít k návštěvám pláží a koupání v moři.

Podzim

Podzimní počasí v Gironě je stále příjemné a teploty se pohybují kolem 22 stupňů Celsia. V listopadu se již vzduch ochlazuje a počasí se stává nestálým. Klima v této oblasti je ovšem velmi příjemné, což umožňuje cestovat a turistika je možná po celý rok.

Zima

Ve zdánlivě chladném období může přijít mírné počasí, ale zima v Gironě může být také poměrne krutá. V prosinci může být teplota okolo 12 stupňů Celsia, ale většinou se pohybuje kolem 8 stupňů Celsia. Španělsko je ovšem vhodné k návštěvě i v zimě, ovšem turistické vybavení bývá omezenější.

Jaro

Jaro je obdobím, kdy se v Gironě začíná probouzet příroda a zahrady a parky nabývají na kráse. Teploty se pohybují kolem 21 stupňů Celsia a slunce se dostává na oblohu častěji. V květnu a červnu se počasí již naplno zahřívá a stává se velmi příjemným na slunění.

Celkově lze říct, že Španělsko je ideální destinací pro dovolenou v létě, kdy teploty jsou příjemně horké. V období jara a podzimu se ovšem klima také umí přizpůsobit a nabídnout příjemné, ale stále slunečné počasí.


Ubytování Španělsko Girona


Girona je krásné město v Katalánsku, severovýchodní Španělsko. Je tam mnoho památek a turistických atrakcí, jako například hrad Montjuic, katedrála Sant Feliu a řeka Onyar. Pokud plánujete návštěvu Girony, musíte se samozřejmě rozhodnout, kde budete bydlet. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na skvělé ubytování v Gironě.

1. Hotel Nord 1901
Hotel Nord 1901 se nachází v centru Girony, jen pár minut chůze od katedrály Sant Feliu. Hotel je umístěn v krásné historické budově, která byla kompletně zrekonstruována. V hotelu se nachází 18 pokojů, které vynikají elegantním designem a moderním vybavením. Hosté se mohou těšit na výhled na náměstí Plaça Catalunya a na baziliku Sant Feliu. Hotel nabízí snídani formou bufetu, ale také má vlastní restauraci.

2. Hotel Museu Llegendes de Girona
Hotel Museu Llegendes de Girona vám zajistí jedinečný zážitek. Tento hotel se nachází v krásné historické budově, kde dříve sídlilo muzeum. V současné době byla budova přeměněna na hotel s 15 pokoji, které jsou každý věnovány nějaké legendě Girony. Pokud se chcete ubytovat v romantickém, historickém prostředí, je tento hotel pro vás to pravé. Hotel se nachází v blízkosti katedrály Sant Feliu a mnoha dalších turistických atrakcí.

3. Hotel Historic
Hotel Historic vám poskytne luxusní ubytování v historické části Girony. Hotel je umístěn v krásné budově ze 17. století. Dům byl kompletně zrenovován a nabízí moderní pohodlí ve starobylém prostředí. Hotel Historic se nachází jen pár kroků od katedrály Sant Feliu a řeky Onyar. V hotelu je k dispozici bazén, sauna a je zde také restaurace.

4. Hostal Equity Point
Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v centru Girony, je Hostal Equity Point skvělou volbou. Hostal se nachází jen pár kroků od katedrály Sant Feliu a nabízí velmi příjemné a pohodlné pokoje. Hostal je velmi dobře vybaven a podniká kroky, aby se snížila jeho ekologická stopa.

Kromě těchto čtyř možností nabízí Girona mnoho dalších zajímavých možností ubytování. Na výběr máte od luxusních hotelů až po malé, rodinné hotely. Výhodou ubytování v centru města je, že máte všechny památky na dosah ruky. Pokud preferujete klidnější okolí, můžete se rozhodnout pro ubytování v blízkosti řeky Onyar. Nyní už jen záleží na vás, jaký styl ubytování preferujete.


Letenka Španělsko Girona


Pokud se rozhodnete podívat se na krásy Španělska, můžete zvolit město Girona, které se nachází v regionu Katalánsko. Toto město je plné historických památek, úžasných restaurací a krásné přírody. Kromě toho je snadné tam letět a díky nízkým cenám letenek není třeba se obávat vysokých výdajů.

Letenky do Girony nabízí mnoho leteckých společností, jako například Ryanair, Wizz Air či Vueling. Ceny se v závislosti na měsíci a dni výrazně liší, ale i přesto patří Španělsko mezi dostupné destinace.

Pokud se chcete věnovat prohlídkám, můžete se v Gironě vydat na historickou procházku po městě. Určitě navštivte katedrálu, kterou najdete na náměstí Biskupa Ocara, a její gotickou loď, která patří mezi nejkrásnější stavby v Katalánsku. Ve městě najdete také řadu muzeí, jako například Muzeum Katalánska židovské kultury.

Gastronomická nabídka Girony je také velice bohatá a naplňuje chuťové buňky. Můžete ochutnat například místní specialitu fricandó, což je pokrm z telecího masa, nebo paellu, která patří mezi nejpopulárnější španělské pokrmy.

V Gironě je také možné si užít nádhernou přírodu. Můžete se vydat na půldenní výlety do hor a objevovat tamní krásy. Nebo se můžete projít po pobřeží Costa Brava, kde na vás čekají nejen krásné pláže, ale také skalní útesy a malé zátoky.

Celkově lze říct, že letenka do Girony je skvělým rozhodnutím pro ty, kteří chtějí zažít kousek Španělska za nízkou cenu. Město nabízí mnoho zajímavých možností a vy si zaručeně odnesete mnoho krásných zážitků. Stačí si najít vhodnou letenku a vydat se do Katalánska.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny