Hledejte letenky za nejnižší cenu

Šalamounovy ostrovy Vangunu Island

Dovolená Šalamounovy ostrovy Vangunu Island


Vangunu Island je největším ostrovem Šalamounových ostrovů, který se nachází v Tichomoří. Tento ostrov je vynikajícím cílem pro ty, kteří hledají dobrodružství v nezkrocené přírodě. Na tomto ostrově se nachází řada zajímavých a unikátních míst, které můžete navštívit během své dovolené.

Jedním z nejzajímavějších míst na Vangunu Island je národní park Marovo Lagoon. Tento park se nachází na západní straně ostrova a chrání nádhernou lagunu. Zde se nachází mnoho různých druhů ryb a korálů a park je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Pokud se vydáte na procházku, můžete si vychutnat krásu nedotčené přírody a pozorovat zdejší druhy ptáků.

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je vesnice Bulo. Toto místo nabízí pohled na tradiční život lidí na ostrově. Zde se můžete seznámit s místními obyvateli a ochutnat jejich speciality založené na rybách a mořských plodech. Je také možné se naučit nějaká místní řemesla jako například tkaní košíků a hospodářství z kokosových ořechů.

Pokud hledáte adrenalinové zážitky, pak byste si měli určitě vyzkoušet surfování na pláži Noro. Tato pláž nabízí skvělé podmínky pro surfery, ale i pro ty, kteří teprve začínají se surfováním. Díky přítomnosti tropického klimatu a teplé vody je toto místo veškerou oslavou potěšení.

V neposlední řadě se vydávejte do omamného tajemství Ostrova Šalamoun. Nebo ale aspoň snadno při své návštěvě vynikajícího ostrova Vangunu Island. Toto místo nabízí nádherné panorama na okolí a je ideálním místem pro relaxaci na pláži. Většina místních hotelů a letiště se nachází zde, takže zde můžete najít přátelskou a pohodlnou základnu pro svou dovolenou.

Celkově řečeno, Vangunu Island je ideálním místem pro ty, kteří hledají rozmanitost, přírodu a adrenalinové zážitky. Toto místo nabízí vše, co si můžete přát pro svou dovolenou v Tichomoří. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství na Vangunu Island, a objevte středisko Přírodních krásostí.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Vangunu Island


Šalamounovy ostrovy jsou jednou z nejvíce kouzelných a neobjevených destinací na světě. Patří sem tisíce ostrůvků, z nichž největší je Vangunu Island. Nachází se na západě ostrovů a nabízí mnoho možností pro ty, kteří hledají odpočinek a poznávání nových kultur. Pokud plánujete navštívit Vangunu Island, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zařídit, je ubytování.

Kde se ubytovat?

Na ostrově můžete najít několik ubytování, z nichž většina se nachází v hlavním městě Gizo. Jedné z možností je například Sanbis Resort, který nabízí soukromé bungalovy se všemi moderními pohodlími a s úžasným výhledem na Laguna. K dispozici je i volba ubytování v budget stylech, kde můžete přistoupit turistický styl. V mnoha penzionech můžete zakoupit stánek s podobou tradičního ostrovního stravování, jakým jsou např. Ryby, a tropické ovoce s kokosovým mlékem.

Co dělat?

Vangunu Island je místem s nádhernou a nesmírně pestrou krevní kulturou, která nabízí mnoho činností a zážitků. Ostrov je známý nejen svou krásou a ručními klenoty, ale i potápěním, šnorchlováním a rybařením. Okolní vody ostrova jsou domovem některých z nejkrásnějších a nejrozkošnějších mořských živočichů na světě, jako jsou manty a rejnoci. Pokud cestujete s rodinou, můžete prozkoumat ostrov a jeho okolí při návštěvě místních vesnic a sledování tradičních tanců a zábav, které zahrnují i zvířata, jako jsou například papoušci.

Celkové shrnutí

Vangunu Island nabízí nádherné a odpočívající místo k navštívení na Šalamounových ostrovech. Možnosti ubytování a činnosti, které můžete na ostrově podniknout, jsou různorodé a každý návštěvník si zde najde to svoje. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a poznáte novou kulturu, Vangunu Island by měl být na vašem seznamu.


Počasí Šalamounovy ostrovy Vangunu Island


Šalamounovy ostrovy se nacházejí v jihozápadní části Tichomoří a jsou známé především pro svou krásnou a nezkaženou přírodu. Jedním z největších ostrovů v této skupině je Vangunu Island, který se vyznačuje rozmanitými klimatickými podmínkami.

Vangunu Island leží v tropické zóně a má typicky teplé a vlhké klima. Po celý rok se zde drží vysoké teploty, které se pohybují kolem 27°C. Nejteplejšími měsíci jsou prosinec a leden, kdy průměrná teplota dosahuje až 30°C. V létě (červenec a srpen) se teploty mírně snižují, ale i tak se pohybují kolem 25°C.

S těmito vysokými teplotami souvisí také vysoká vlhkost. Průměrná vlhkost vzduchu je kolem 80 % a často se vyskytují i silné deště. Největší množství srážek spadne v období od listopadu do dubna, kdy se mohou vyskytnout i tajfuny.

Vangunu Island se nachází v oblasti, která je velmi vystavena nebezpečným tropickým cyklónám. Ty zde přicházejí v pravidelných intervalech a jsou doprovázeny silnými větry, vysokými vlnami a nárazovými dešti. Tyto cyklóny mohou být velmi ničivé a v minulosti způsobily značné škody na ostrovech.

Navzdory těmto vysokým srážkám a cyklónům, Vangunu Island stále zůstává krásným a přívětivým místem s mnoha přírodními krásami. Jediné, co zde turisty může odradit, je neustálé horko a vlhkost, která člověka může velmi unavovat.

Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit Vangunu Island, bude to určitě jedinečný zážitek. Ostrov je plný exotických rostlin a zvířat, která se v jiných částech světa nevyskytují. Navíc zde můžete objevovat nejrůznější pláže a útesy, které jsou krásné a nezkažené civilizací.


Letenka Šalamounovy ostrovy Vangunu Island


Letenka do Šalamounových ostrovů je zpravidla poměrně drahá, avšak za určitých okolností tuto investici rozhodně stojí za to. Vangunu Island, který se nachází východně od hlavního města Šalamounových ostrovů - Honiary, nabízí turistům možnost zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou exotické krásy a neuvěřitelných zážitků.

Vangunu je část Guadalcanalu, který je druhým největším ostrovem Šalamounových ostrovů. Vzhledem k tomu, že se jedná o méně obydlený ostrov, poskytuje turistům skvělou příležitost prozkoumat přírodní krásy, které na hlavním ostrově nalézt nebudou.

Potápěči se zde mohou těšit na neuvěřitelně pestrou mořskou faunu. Vangunu je proslulý především tím, že se zde nachází spektakulární potápěčské lokality jako např. Kavachi, čímž se stává letoviskem pro milovníky vodních aktivit. Zalité korálové útesy a jedinečná biodiverzita označují Vangunu za jedno z nejkrásnějších míst Šalamounových ostrovů.

Milovníci přírody zde mohou navštívit také jedinečné pralesy, které skýtají řadu druhů endemických rostlin a zvířat. Ostrov poskytuje turistům mnoho příležitostí k procházkám a trekům skrz rozsáhlý džungle. Místní obyvatelé přijímají turisty velmi vřele a nabízejí jim pomoc s organizací programu a seznámením se s kulturou a tradicemi místních obyvatel.

Nakonec lze říci, že Vangunu Island stojí za návštěvu nejen kvůli jeho neuvěřitelné přírodě, ale také díky místním lidem, kteří jsou velice pohostinní a ochotní ukázat turistům vše, co ostrov nabízí. Letenka na tento ostrov je zkrátka investicí do neopakovatelných zážitků a vzpomínek na tropické království, které Vangunu Island určitě je.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Vangunu Island


1. Jak se dostat na ostrov Vangunu?
- Na ostrov se dá dostat pouze lodí z hlavního města provincie Western Province, Gizo.

2. Kde se dá ubytovat na ostrově?
- Na ostrově Vangunu jsou k dispozici malé hotely a bungalovy.

3. Co je na ostrově Vangunu k vidění?
- Ostrov nabízí krásné pláže, vodopády, horské vrcholy a pestré podmořské světy, které lze vidět při potápění.

4. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity na ostrově Vangunu?
- Mezi nejoblíbenější aktivity patří potápění, šnorchlování, plavání, rybaření, procházky po přírodě a návštěva historických památek.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Vangunu?
- Nejlepší doba na návštěvu ostrova je v období od května do října, kdy je nejtepleji a nejsušší období.

6. Jaké jsou ceny v obchodech a restauracích na ostrově?
- Ceny jsou obecně nižší než v Evropě či USA, ale v závislosti na konkrétním místě se mohou lišit. Platiči se zpravidla akceptují pouze v hlavním městě.

7. Jaká je tam vláda?
- Šalamounovy ostrovy mají demokratickou vládu a jsou členy Commonwealthu. Ostrov Vangunu patří pod provincii Western Province.

8. Je tam bezpečno cestovat?
- Bezpečnost na ostrově je poměrně dobrá, nicméně je nutné dodržovat obecné bezpečnostní opatření jako např. střežit své věci. Při cestování mimo hlavní město a turisticky atraktivní oblasti je vhodné být obezřetný.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny