Hledejte letenky za nejnižší cenu

Řecko Kavala

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kavala


Dotaz: Jak se do Kavaly dostat?
Odpověď: Kavala má letiště, které je dobře napojené na veřejnou dopravu. Z Atén je možné jet autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Kde se ubytovat v Kavale?
Odpověď: Kavala nabízí řadu hotelů a privátních apartmánů. Doporučujeme si předem zarezervovat ubytování.

Dotaz: Co navštívit v Kavale?
Odpověď: V Kavale se nachází řada historických památek, jako např. Kastel, Akvadukt a archeologické naleziště Philippi. Kromě toho stojí za návštěvu městská pláž a promenáda.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Kavaly?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kavaly je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

Dotaz: Kde se dá jíst v Kavale?
Odpověď: Kavala nabízí širokou škálu restaurací a tavern, které nabízejí místní speciality. Doporučujeme vyzkoušet rybí speciality a místní vína.


Počasí Řecko Kavala


Řecko je známé svým krásným a slunečným počasím, a město Kavala na východním pobřeží země není výjimkou. Kavala se nachází na severním konci zalivu Kavala a je obklopena kopci, což ji chrání před chladnými větry zevnitř. Díky tomu má město celoročně mírné klima a průměrnou teplotu okolo 18 °C.

Letní měsíce jsou obzvláště slunečné a teplé, s teplotami se pohybujícími mezi 25 a 35 °C. V červenci a srpnu může být někdy velmi horko, ale moře v okolí Kavaly poskytuje úlevu od vysokých teplot. Voda má v létě teplotu mezi 24 a 27 °C, čímž se stává ideální pro koupání a jiné vodní aktivity.

Podzim v Kavale nese stále teplé a slunečné dny s průměrnou teplotou kolem 20 °C. Možná přijdou i některé deštivé dny, ale to je jen malou cenou za začínající sezónu místní produkce vína a olivového oleje. Kolem města se nachází mnoho vinařství a olivových hájů, které se o své plodiny starají celý rok a na podzim se konají slavnosti vinobraní a sklizně oliv.

Zima v Kavale není nijak extrémní, ale může být občas chladné a deštivé s průměrnou teplotou mezi 10 a 15 °C. Lednové nocí bývá teplota nízká kolem 5 °C, ale teplé oblečení a dostatek vínka vám pomohou překonat chladné dny. V zimě se také v okolí města konají různé kolednícké a vánoční akce, které vás zahřejí nejen tělem, ale i duší.

Jaro v Kavale je nádherné, průměrná teplota se zvedne na příjemných 18-20 °C a vzrostou i délky slunečných dnů. Květnové večery jsou obzvláště krásné, když okolní kopce sytě zelenají a slunce pomalu zapadá do moře. Jaro v Kavale přináší i mnoho jarních květů a stromy na okolních svazích začínají kvést. Během jara můžete zažít i mírné deště a občasné bouřky, ale to nevadí, protože jsou nádhernou kulturní záležitostí v Řecku.

Kavala je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci, což ještě vylepšuje její příjemné klima. Pokud hledáte slunečné, teplé, ale ne přehnaně horké počasí, pak je Kavala pro vás to pravé místo.


Letenka Řecko Kavala


Letenky do Řecka jsou velmi oblíbené, protože země nabízí nádherné pláže, zvlněné kopce, bohatou historii a mnoho dalšího. Pro turisty, kteří chtějí navštívit města na severovýchodě země, jako je Kavala, je letiště Kavala International Airport jednou z nejlepších volb.

Letenka z Prahy do Kavaly trvá zhruba 2,5 hodiny. Kavala je přístavní město, které se nachází v oblasti Makedonie. Město je plné památek a historických míst, což ho dělá ideálním pro turisty, kteří chtějí strávit čas objevováním tohoto krásného města. V Kavale si můžete prohlédnout bývalý hrad Kastro, čtvrt Panagia s úzkými uličkami a tradičními domy a starověké město Philippi.

Pro turisty, kteří chtějí vychutnat svou dovolenou v klidném prostředí na pláži, nabízí Kavala několik písečných pláží. Mezi nejpopulárnější patří Tosca, Batis a Nea Iraklitsa. Tyto pláže nabízejí křišťálově čistou vodu a jsou obklopeny zelenými kopcemi.

Pokud se turisté chtějí podívat dál, mohou navštívit Thasos, krásný ostrov v Egejském moři. Thasos je známý svými písčitými plážemi a tyrkysovou vodou.

Letenka do Kavaly je přijatelná, ceny se pohybují od 2 000 Kč za zpáteční letenku. Pokud chcete ušetřit, můžete si letenku zakoupit v předstihu, případně využít akční nabídky leteckých společností.

V létě je letiště Kavala International Airport velmi rušné, proto doporučujeme turistům zakoupit si letenku včas. Po příjezdu na letiště je možné využít taxislužbu nebo místní autobusovou dopravu, která turisty dopraví do centra města.

V závislosti na preferencích turistů, může být letenka do Kavaly skvělou volbou pro dovolenou, plnou památek, krásné přírody a klidných pláží.


Dovolená Řecko Kavala


Dovolená v Řecku je pro mnoho lidí tradiční volbou. Tato země nabízí jedinečné pláže, historické památky, chutnou gastronomii a vynikající vína. Mezi mnoha oblíbenými turistickými destinacemi v Řecku určitě nechybí Kavala. Tento městský přístav na východě poloostrova Chalkidiki nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí ke strávení nezapomenutelné dovolené.

Kavala se pyšní stylovou atmosférou, kterou vyvolávají zrekonstruované a barevné historické domy, úzké uličky a úchvatné výhledy na mořské břehy. Město má také bohatou historii, která sahá až do 7. století př.n.l., kdy byla Kavala založena řeckými kolonisty. V pozdním středověku bylo město pod vládou Osmanské říše, a to se projevilo na architektuře mnoha místních staveb.

Jedním z nejvíce turistů obletovaných míst v Kavale je staré město, které se nachází na kopci nad moderní částí města. Zde můžete prozkoumat úzké uličky, navštívit místní pekařství, kde se vyrábí tradiční řecké dezerty, nebo posezení v některé z mnoha kaváren, kde ochutnáte silnou řeckou kávu.

Kavala je také skvělou destinací pro plážové dovolené. Město je obklopeno několika plážemi, které nabízí dokonalou kombinaci zážitků a relaxace. Mezi nejoblíbenější patří pláže Perigiali, Batis a Kalamitsa. Tyto pláže jsou snadno dostupné pěšky nebo autobusem.

Pro návštěvníky, kteří si rádi prohlížejí památky, je v Kavale řada míst, která stojí za návštěvu. To zahrnuje i hrad v samotném centru města, který se datuje až k 15. století a nabízí skvělý výhled na celé okolí. Dalšími zajímavými památkami jsou římský akvadukt a archeologické muzeum.

Nezáleží na tom, zda jste náruživý turista nebo snažíte se odpočinout od každodenního stresu, Kavala je ideální destinací pro vaši dovolenou. Pokud se rozhodnete pro toto nádherné řecké město, budete moci vychutnat nejen bohatou historii a kulturu, ale i čisté a krásné pláže, přátelské obyvatele a vynikající řeckou kuchyni.


Ubytování Řecko Kavala


Ubytování v Řecku může být někdy složité, hlavně pokud neumíte řecky a neznáte tamní zvyklosti. Proto je dobré si vše předem zjistit a naplánovat. Pokud právě plánujete dovolenou v Řecku a hledáte ubytování v oblasti Kavala, přečtěte si následující tipy a rady, které vám mohou pomoci.

Kavala je krásné město v severovýchodní části Řecka, které leží na poloostrově Kavala. Je to důležitý přístav a turistické středisko, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Protože se Kavala nachází v blízkosti hranice s Tureckem, je to dobré místo k prozkoumání regionu a mnoha památek, které zde najdete.

Co se týče ubytování v Kavale, můžete si vybrat mezi mnoha hotelovými pokoji, apartmány a penziony. Cena závisí na ročním období a na úrovni ubytování. Pozor si dejte na to, že v letních měsících (červen, červenec, srpen) se ceny zvedají a je těžší najít volné místo.

Oblíbenými oblastmi pro ubytování v Kavale jsou na jedné straně historické centrum města a na druhé straně pláže v okolí. Historické centrum je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a objevovat jeho památky. Na druhé straně, pokud chcete trávit více času na pláži, je lepší hledat ubytování v blízkosti pláže.

V centru můžete najít mnoho stylových malých hotelů a penzionů, které nabízejí tradiční řeckou atmosféru a hostinnost. Ceny jsou v této oblasti menší oproti ubytování u pláže, ale pláže se nachází dále od centra.

Pokud chcete být blíže k pláži, můžete si vybrat mezi mnoha apartmány a hotely v okolních oblastech. Přímo v Kavale se nachází přístav N. Iraklitsa, kde najdete několik hotelů, které nabízejí přímý přístup k pláži. Další oblíbené pláže v blízkosti Kavaly jsou Amolofi a Kalamitsa.

Při hledání ubytování v Kavale je důležité mít na paměti, že mnoho míst nemá parkoviště a není vždy snadné najít místo na parkování. Proto může být dobrou volbou najít ubytování s parkovištěm nebo vybrat si místo blíže k centru města, kde je večer obtížné parkování.

Většina hotelů a apartmánů nabízí klimatizaci, Wi-Fi, snídani a další zařízení, které vám mohou udělat pobyt pohodlnější. Pokud se rozhodnete zůstat na ubytování v Kavale, můžete si být jisti, že vám navrstevnikovi budou dělat hostitelskou službu a že se budete cítit jako doma.

V Kavale najdete mnoho možností ubytování a budete si moci vybrat z různých typů zařízení a cenových kategorií. Je však důležité hledat včas, aby byla šance na získání vhodného ubytování v oblasti. S tímto průvodcem si budete moci užít krásné a pohodlné deště v Kavale.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny