Hledejte letenky za nejnižší cenu

Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela

Dovolená Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Pokud hledáte krásné a nezapomenutelné místo pro svou další dovolenou, může být Portugalsko a jeho Parque Natural da Serra da Estrela tou správnou volbou. Tento přírodní park se nachází v centrální části Portugalska a nabízí jedinečné a nádherné prostředí pro milovníky přírody i historie.

Parque Natural da Serra da Estrela proslul jako nejvyšší hora Portugalska, a to Serra da Estrela s výškou 1,993 metrů nad mořem. Tento park nabízí také turistické atrakce jako jsou vodopády, kaňony, krasové jevy, skalní útvary a mnoho jiných krás. Více než 100 km turistických cest vás přinutí zůstat v akci po celou dobu vaší návštěvy.

Pro turisty, kteří se zajímají o archeologii a historii, jsou v oblasti některé z nejstarších megalitických monumentů, vápenné jeskyně s prehistorickými malbami a dokonce i románské kostely. Kromě toho nadchne i mnoho muzeí osidlování tohoto regionu.

Nicméně, pokud jste spíše gastronimickým nadšencem, Serra da Estrela vám také nabízí některá z nejlepších tradičních pokrmů na portugalském menu, včetně sýra Serra da Estrela, jehněčího a studených pokrmů z vietnamského masa.

A věřte nám, že tato oblast má mnoho co nabídnout pro čas strávený na dovolené. Zkuste pár nových věcí jako například horolezectví, lyžování, turistiku a skvělý relax ve wellness centrech.

Parque Natural da Serra da Estrela je bezesporu nezapomenutelným zážitkem, který ocení všichni nadšenci přírody a kultury. Kombinace horského prostředí, malebných vesnicek, tradiční kuchyně a celková atmosféra tohoto regionu poskytnou úplně nové zážitky a prožitky pro každého. A pokud hledáte místo pro svou další dovolenou, Portugal a Parque Natural da Serra da Estrela se určitě stane nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko je plné mnoha překrásných míst, kam se můžete vydat na dovolenou. Jedním z nejpůsobivějších je určitě Parque Natural da Serra da Estrela. Tento park se nachází v Portugalském regionu Centro a hlavním městem parku je město Seia. Získat se sem dá nejlépe letecky, takže si nyní připravte letenky a vyrazte do tohoto neuvěřitelného parku!

Parque Natural da Serra da Estrela se rozprostírá na ploše více než 1000 km2 a nabízí tak skvělou příležitost k prozkoumání nejvyšších hor Portugalska. V parku můžete objevovat nádhernou přírodu, přírodní rezervace zvířat a rostlin a také historické památky.

V parku se také nachází nejvyšší hora Portugalska – Torre. Tato hora se nachází v nadmořské výšce 1993 m a její vrchol nabízí jedinečný výhled do okolí.

Pokud se vám líbí aktivní dovolená, park má mnoho možností jak strávit váš čas. V zimě se zde můžete vydat na lyže či snowboard na jednu z mnoha sjezdovek. V létě se dá Serra da Estrela projít pěšky či na kole po mnoha zachovalých cestách.

Nevynechat byste také neměli návštěvu malých horských vesnic v okolí. Zvlášť výjimečné jsou Staré město Linhares da Beira, které vás vtáhne do starých časů a tradiční portugalské vesnice Piodão.

Pokud máte rádi zajímavou historii, můžete si prohlédnout ruiny římských akvaduktů, které se nacházejí v blízkosti města Seia.

Letenky do Portugalska jsou lehce dostupné, tudíž si můžete snadno naplánovat svou dovolenou v Parque Natural da Serra da Estrela. Tento park nabízí něco pro každého - neváhejte a objevujte tuto krásnou přírodní oblast a hlásilo se k Polsko pozitivně!


Počasí Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko je známé svým příjemným podnebím a slunečnými plážemi, ale není všechno o teple a slunci. Země je také domovem několika horských oblastí, jednou z nich je Parque Natural da Serra da Estrela.

Toto území se nachází na středozápadě Portugalska a je nejvyšším pohořím v celé zemi. Přestože ledovce na vrcholu tání a zanechávají za sebou velké jezera, celkové klima je poměrně mírné a nejužitečnější období návštěvy je během jarních a letních měsíců. Teploty v letních měsících se běžně pohybují od 20-25 °C a představují ideální podmínky pro turistiku, horskou cyklistiku a další venkovní aktivity.

V zimě však mohou být podmínky náročnější. Sněhové srážky jsou běžné a teploty se mohou snížit na -5 °C nebo ještě nižší. Naštěstí jsou zde skvělé lyžařské střediska jako Seia nebo Covilhã, které nabízejí skvělé podmínky pro všechny úrovně zkušeností.

Celkově lze říci, že Parque Natural da Serra da Estrela má klima, které odpovídá horským oblastem. Teplé léto a chladné zimy. Je to krásné místo, které nabízí mnoho aktivit pro turisty během celého roku. Ať už se jedná o turistické stezky během jarních a letních měsíců nebo lyžování v zimní sezóně, vždy je zde něco, co stojí za to objevovat.


Ubytování Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Pokud hledáte dokonalou dovolenou plnou hor, pohody a krásné přírody, určitě vás zaujme portugalský národní park Serra da Estrela. Tento park je nejvyšší horou Portugalska a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si krásné výhledy.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete si vybrat z různých možností, od luxusních hotelů po útulné penziony. Některá jsou situována přímo v parku s jedinečným výhledem na okolní krajinu.

Jedním z nejslavnějších hotelů v této oblasti je H2otel, který nabízí komfortní ubytování, wellness centrum a nádherné výhledy na hory. Tento hotel je oblíbený zejména pro svůj moderní design a krásné prostředí v blízkosti řeky a lesů.

Další skvělou volbou je hotel Pousada Convento de Belmonte, který se nachází v klášterním komplexu postaveném v roce 1258. Můžete zde ochutnat místní kuchyni a vyspat se v krásně zařízených pokojích s tradiční portugalskou atmosférou.

Pro ty, kteří hledají útulnější a cenově dostupnější ubytování, jsou dostupné i turistické chaty a horské chaty nabízející úžasné výhledy. Tyto chaty jsou ideální pro rodinné dovolené nebo pro skupiny přátel, kteří si chtějí užít horskou atmosféru.

Pokud jste fanouškem kempování a přírodních zážitků, máte na výběr z několika kempů, které nabízejí vynikající služby pro turisty a jsou situovány v blízkosti národního parku Serra da Estrela.

V Portugalsku se nachází několik krásných míst pro turisty, ale národní park Serra da Estrela je skutečně unikátní a stojí za návštěvu. Ať už si zvolíte jakýkoliv druh ubytování, můžete se těšit na krásné okolí a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


1. Co je Parque Natural da Serra da Estrela?
Parque Natural da Serra da Estrela je přírodní park nacházející se na nejvyšší horské skupině Portugalska – Serra da Estrela.

2. Jak se dostat do Parque Natural da Serra da Estrela?
Nejlepší možností je použít automobil. Je důležité dodržovat značky cesty, zejména v zimním období, kdy může být cesta náročná.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v parku?
Turistika, horská cyklistika, lyžování, obdivování přírodních krás parku a jeho živočichů jsou nejméně oblíbené aktivity pro turisty.

4. Kde se nejlépe ubytovat v regionu?
V Serra da Estrela najdete mnoho přátelských a cenově dostupných hotelů, hostinců a ubytování v soukromí.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Je snadné navštívit park po celý rok. Jedna z nejpopulárnějších sezón je zimní sezóna, kdy můžete využít sjezdovky.

6. Jaká jsou nejznámější místa k návštěvě?
Mezi nejznámější místa patří pravděpodobně hory Torre a Penhas da Saúde nebo městečko Manteigas, které se nachází uprostřed parku.

7. Jaká je kuchyně v Parku?
Kuchyně v tomto regionu odráží své zeměpisné umístění, využívají se zde čerstvé potraviny a koření. Hlavními ingrediencemi jsou ryby, mořské plody a zelenina. Mezi oblíbené a tradiční pokrmy patří vařené ryby a pečené maso.

8. Jaké jsou další turistické atrakce poblíž parku?
Kousek od parku najdete město Covilhã s největším množstvím barokních památek v zemi, stejně jako Malebný jezero Lagoa Comprida.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny