Hledejte letenky za nejnižší cenu

Portugalsko Alentejo

Dovolená Portugalsko Alentejo


Portugalsko je krásná země, plná kulturního dědictví, gastronomických lahůdek a nádherných pláží. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde se můžete zrelaxovat a užít si krásné přírody, neváhejte navštívit region Alentejo.

Alentejo je velký region na jihu Portugalska, který se rozprostírá od řeky Tejo až k pobřeží Atlantského oceánu. Zahrnuje krajinu plnou vinic, olivových hájů, vodních nádrží a nekonečných plání. Alentejo je také domovem mnoha historických měst, jako je Évora, Beja nebo Portalegre, které jsou plné starobylých architektonických skvostů.

Pokud hledáte ubytování v Alenteju, doporučujeme si najmout malý domek s bazénem nebo si najmout pokoj v jednom z mnoha půvabných venkovských hotelů, které se nacházejí v regionu. Můžete si tak užít klidu a soukromí, stejně jako výhled na nádhernou přírodu.

Jednou z největších atrakcí Alenteja jsou jeho pláže, které jsou neuvěřitelně krásné a často opomíjené turisty. Divoký pobřeží na západě Alenteja nabízí mnoho skrytých zátok a útesů, kde si můžete užít klidu a klidného moře. Určitě si nenechte ujít návštěvu pláže Praia do Malhão nebo Praia do Pego.

V Alenteju si můžete také vychutnat krásné venkovské kraje, kde najdete mnoho zemědělských farem. Tato oblast je známá pro svůj gastronomický zážitek, včetně některých pokrmů, jako je chouriço a čerstvý kozí sýr.

Celkově je Alentejo ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přirozenou krásu. Tento region Portugalska nabízí spoustu turistických aktivit a zážitků, ať už jste turista, který se potřebuje odpočinout nebo hledáte inspiraci pro vaše další dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Alentejo


1. Jaké jsou nejlepší atrakce v Alentejo?

Alentejo je plný krásných atrakcí, jako jsou hrad Evora, klášter Santa Maria da Vitória, zlaté pláže v Costa Vicentina a mnoho dalších.

2. Je v Alentejo možné pořídit dobré víno?

Ano, Alentejo je proslulé svým vynikajícím vínem. Můžete ochutnat některá nejlepší portugalská vína v regionu, včetně vína značky Herdade do Esporão.

3. Kde se dá ubytovat v Alentejo?

V Alentejo najdete mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů až po turistické apartmány. Doporučujeme si vybrat ubytování podle osobních preferencí a potřeb.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Alentejo?

Mezi nejlepší pláže v Alentejo patří Costa Vicentina, Praia do Malhão, Praia da Comporta a mnoho dalších.

5. Je v Alentejo bezpečno?

Ano, Alentejo je považováno za jedno z nejbezpečnějších míst v Portugalsku. Nicméně jako všude jinde se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Letenka Portugalsko Alentejo


Portugalsko Alentejo je jeden z nejkrásnějších regionů v Portugalsku, který je téměř neskutečně nevšední a ideální pro ty, kteří hledají úžasnou dovolenou. Zajímají-li vás tedy nádherná turistická místa, kde si budete moci užít krásné počasí, vynikající kuchyni a mnoho dalších zážitků, měli byste si zajistit letenku do Portugalska a Alentejo navštívit.

Portugalsko Alentejo se pyšní velkým množstvím památek, které jsou pro turisty určitě značně atraktivní. K nejnavštěvovanějším z nich patří například starobylé město Evora, které je proslulé svými památkami, bývalými hrady a divokou přírodou. Nalezneme zde také řadu dalších historických památek, jako jsou kostely a kláštery, které představují nejstarší a nejvýznamnější pamětní místa regionu.

Nezanedbatelnou částí Alenteja je také příroda, zde budete obklopeni neporušenou přírodou, rozsáhlými zahradami, parky a národními parky, které nabízejí obrovskou řadu aktivit outdoorového stylu života. Mezi oblíbené aktivity patří cyklistika, turistika, canyoning nebo rafting, které jsou také ideální pro ty, kteří chtějí poznat přírodu Alenteja z nezapomenutelné perspektivy.

Při návštěvě Alenteja rozhodně nesmíte zapomenout na vynikající portugalskou kuchyni. Portugalci jsou známí svými lahodnými pokrmy, jako je například čerstvé mořské plody, ryby nebo tradiční jídla podávaná v malých hospůdkách. Pokud vás láká gastronomická scéna středomořského typu, můžete se těšit na neuvěřitelně chutné a zdravé jídla, které si užijete v restauracích.

Celkově bychom tedy mohli říct, že letenka do Portugalska Alentejo je pro turisty zajímavou volbou, která nabízí nespočet možností k relaxaci, inspiraci a objevování krás regionu. Dáte si letenku do Portugalska Alentejo? Určitě neoželejete!


Počasí Portugalsko Alentejo


Portugalsko Alentejo - kraj s nezapomenutelným klimatem

Pokud hledáte místo, kde můžete strávit váš čas v příjemném teplu a slunečném počasí, pak Portugalsko Alentejo je pro vás tou pravou volbou. Nachází se na jihu Portugalska a nabízí návštěvníkům řadu slavných pláží, z nichž některé jsou považovány za nejlepší v Evropě. Kromě toho, region Alentejo nabízí také mnoho unikátních kulturálních zážitků a historických památek.

Co se týče klimatu v Alentejo, oblast má středomořské podnebí s teplotami v letních měsících dosahujícími až k 35 stupňům Celsia. V zimě jsou teploty v regionu stabilně mírné a návštěvníci si mohou užívat teploty okolo 15 až 20 stupňů Celsia. Srážky jsou v regionu oproti severnějším částem Portugalska řidší a koncentrují se hlavně na podzim a v zimních měsících.

Pro milovníky moře a pláže, Alentejo nabízí řadu úžasných míst k relaxaci a koupání. Mezi nejvýznamnější patří obec Troia, Costa da Caparica, Comporta a národní park Ria Formosa. Můžete si také vychutnat pohled na písečné duny na plážích ve Fuseta a Tavira - dvou skvělých lokalitách pro vodní sporty, včetně surfování.

Kromě plážových zážitků nabízí region Alentejo také fantastické kulturní zážitky. Můžete navštívit město Evora, které bylo v roce 1986 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete se projít po krásných ulicích, navštívit katedrálu a románskou baziliku a prozkoumat místní trhy, kde si můžete vychutnat místní vína a gastronomické speciality.

Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je nabídka různých outdoorových aktivit velmi bohatá. Existují cyklistické stezky, hikingové trasy a také jezero Alqueva, které nabízí vodní sporty, rybaření a obrovskou spoustu přírodních turistických tras, kde si můžete prohlédnout jejich unikátní krajinu.

V regionu Alentejo se setkáte s přátelskými a vstřícnými lidmi, kteří se rádi podělí o svůj optimismus a lásku k tomuto regionu. Připojte se k nim a užijte si jedinečné zážitky, které tato krajina nabízí.


Ubytování Portugalsko Alentejo


Portugalská oblast Alentejo se nachází na jihu země a je známá svou bohatou historií a krásným přírodním prostředím. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, nabízí se vám mnoho možností ubytování, které se liší jak cenou, tak i stylu.

Luxusní ubytování

Pokud si přejete strávit svou dovolenou v Alentejo v luxusním prostředí, máte na výběr z několika exkluzivních hotelů a resortů. Mezi nejlepší patří například Convento do Espinheiro, který se nachází v nedaleké Evorě. Tento 5hvězdičkový hotel se nachází v historickém klášteře ze 15. století a nabízí neuvěřitelnou atmosféru a prvotřídní služby.

Další možností je špičkový resort Vila Vita Parc, který se nachází v přímořském městečku Porches. Resort se rozprostírá na ploše více než 20 hektarů a nabízí mnoho možností sportovních aktivit, wellness a krásné pláže.

Středně drahé ubytování

Pokud hledáte ubytování, které bude středně cenově dostupné, neznamená to, že si nebudete moci užít luxusní dovolenou v Alentejo. Mezi nejlepší hotely patří Herdade da Malhadinha Nova, který se nachází v krajinné oblasti Alentejo. Tento hotel nabízí komfortní ubytování, jídelníček založený na místních specialitách a mnoho možností pro relaxaci.

Další možností je ALENTEJO BLUE SUITES, který se nachází v malé vesničce Mina Grande. Tento hotel nabízí moderní a stylové ubytování v příjemném prostředí přírodního parku.

Levné ubytování

Pokud přejete ušetřit peníze na ubytování a raději si užít více zážitků v Alentejo, existují i možnosti levnějšího ubytování. Mezi nimi patří například Herdade do Gizo, který se nachází v malé vesnici uvnitř přírodní rezervace Vale do Guadiana. Tento hotel nabízí jednoduché ubytování v prostředí přírody.

Další možností je Casas da Cerca, který se také nachází v malé vesničce. Tento hotel nabízí ubytování v tradičních portugalských domech a velmi milou atmosféru.

Alentejo nabízí mnoho možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Od luxusních hotelů a resortů až po jednoduché ubytování v prostředí přírodních parků, každý si může najít to pravé. Ať už se rozhodnete cestovat, ať už hledáte klid a relaxaci nebo více dobrodružství a zábavy, Alentejo je skvělým místem pro vaši dovolenou.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny