Hledejte letenky za nejnižší cenu

Nepál Khumbu Icefall

Ubytování Nepál Khumbu Icefall


Nepál Khumbu Icefall je jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších míst v Nepálu. Jeho návštěva je velkým zážitkem a určitě stojí za to strávit zde několik dnů. Pokud si plánujete toto místo navštívit, tady je několik tipů ohledně ubytování.

Nejvíce používaným ubytováním v Khumbu Icefall a jeho okolí jsou horské chaty, tzv. "tea houses", které najdete po celé turistické trase. Tyto chaty jsou velmi jednoduché a nabízejí pouze nejnutnější vybavení. Patří sem lůžkové prostory, toalety a sprchy. Zpravidla se jedná o primitivní až základní ubytování, ale nabízejí přinejmenším základní pohodlí, které budete potřebovat po celodenním pochodu v horách.

V těchto chatach nečekejte moderní luxus. Během pobytu se setkáte s místními lidmi, kteří jsou velmi přátelští a přívětiví. Přesto se ale připravte na to, že pokoj si budete muset sdílet s dalšími turisty a pokud si dáte přednost soukromému ubytování, můžete si pronajmout vlastní stan. V případě, kdy nechcete spát pod stanem nebo v chatách, je pro vás v Khumbu Icefall možnost ubytování v některém z horských hotelů nebo resortů.

Jakmile společnosti, které si pronajímají ubytovací zařízení najdou vhodný prostor, začnou stavět lodžie, plánují ceny za ubytování a stravu a sehnat zaměstnance na zpracování turistů. Tento proces se může v různých částech trasy lišit a výsledkem jsou různé ceny a kvalita služeb v jednotlivých oblastech Khumbu Icefall.

Cena za ubytování a stravu se liší v závislosti na místě, kde jste, a také na sezóně. V mnoha případech se cena za ubytování setkává s cenou za jídlo. Během sezóny jsou ceny vyšší a během mimo sezónu můžou být ceny nižší. V jednotlivých lodžiích bývají k dispozici většinou ceny za základní jídlo jako je třeba rýže s kuřecím masem nebo nudle s kuřecím masem, ceny za nápoje jako je třeba káva, čaj a ovocné džusy. Zajímavost, kterou můžete vidět v některých chatách, je půjčování slunečních panelů, které jsou velmi užitečné pro nabíjení baterií a mobilů.

Jak vidíte, cestování Khumbu Icefall není nijak náročné a můžete si zde užít nádhernou přírodu. Když budete cestovat do této oblasti, nezapomeňte si s sebou vzít dobré boty a oblečení, které vás budou chránit před chladem a větrem. Doufáme, že vám tyto tipy pomohou a bude pro vás cesta do Khumbu Icefall nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Nepál Khumbu Icefall


Pokud se rozhodnete navštívit Nepál, určitě byste neměli vynechat oblast Khumbu Icefall. Tato oblast se nachází v západní části Himálajského pohoří a nabízí nádherné výhledy na Mount Everest, Lhotse, Makalu a Cho Oyu.

Pokud si chcete tuto oblast prohlédnout, nejlepší možností je zakoupit si letenku. Tyto letenky vám umožní dopravit se do přístupového města Lukla, které se nachází ve výšce 2800 metrů nad mořem.

Letenky do Lukly jsou k dispozici od různých leteckých společností, jako je například Tara Air nebo Yeti Airlines. Cena letenek se může lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti letů. Nicméně, cena letenky se pohybuje od 100 až do 500 USD.

Při letu do Lukly si určitě užijete krásné výhledy na okolní Himálaj. Let trvá přibližně 30 minut a během letu budete mít možnost sledovat nádherné pohledy na horské vrcholky a údolí lemované řekami.

Po přistání v Lukle se připravte na turistickou výpravu do oblasti Khumbu Icefall. Tato oblast se nazývá také oblastí Everest Base Camp, protože to je místo, kde se turisté setkávají předtím, než vystoupí na Mount Everest.

Během cesty můžete spatřit nádherné horské scenérie, blízkost místních obyvatel a můžete vyzkoušet místní kuchyni. Cesta vede přes horská údolí a přes několik řek a jezírek.

Počasí v této oblasti se může lišit během různých ročních období. V létě může být velmi vlhké a v zimě teploty klesají pod bod mrazu. Nejlepší čas k návštěvě oblasti je během jarních a podzimních měsíců, kdy jsou teploty mírnější a nejvíce stabilní.

V oblasti Khumbu Icefall se nachází mnoho turistických atrakcí, jako je například Everest Base Camp, Kala Patthar a Gokyo Lakes. Tyto atrakce nabízejí skvělé možnosti pro turisty, aby viděli nádherné výhledy na umělce a zároveň prozkoumali místní kulturu a tradice.

V oblasti je také možnost využít služeb horských průvodců, kteří vám pomohou s organizací vaší výpravy a umožní vám vidět ty nejkrásnější části oblasti.

Vzhledem ke svému významu pro turisty, je oblast Khumbu Icefall jedním z nejvyhledávanějších turistických destinací v Nepálu. Návštěva této oblasti vám umožní vidět nádhernou přírodu a horské scenérie, ale také vám umožní prozkoumat místní kulturu a tradice.

Doporučujeme vám, abyste si zakoupili letenku do Nepálu co nejdříve, abyste si mohli užít co nejvíce zážitků v této krásné oblasti.


Dovolená Nepál Khumbu Icefall


Nepál je zeměm s bohatou historií, nádhernou přírodou a nádhernými horami. Jednou z nejkrásnějších turistických destinací v Nepálu je Khumbu Icefall. Tato oblast leží v regionu Khumbu, který se nachází na východě země, poblíž hory Everest.

V Khumbu Icefall najdete nezapomenutelný zážitek, který vám umožní vstoupit do světa sněhu, ledu a skal. Tato oblast je nejen krásná, ale také nebezpečná, což z ní činí dobrodružné místo pro každého.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Khumbu Icefall, musíte připravit svou fyzickou a mentální formu. Cesta k této oblasti není snadná, a to ani pro ty nejzkušenější turisty. Musíte se připravit na trekking trasy, které vás zavedou přes horské řeky a do údolí s krásnými výhledy na okolní hory.

Když konečně dorazíte do Khumbu Icefall, budete překvapeni krásou těchto ledových útvarů, které se tísní mezi dvěma skalními útesy. V celé oblasti leží velké množství šutrů, sněžných vloček a zmrzlého potoka, což ji činí nebezpečnou oblastí. Turisté se musí vybavit speciálním vybavením a snažit se dodržovat bezpečnostní pravidla.

Nejkrásnější věcí na Khumbu Icefall je jedinečná kombinace přírody a kultury. V této oblasti můžete navštívit mnoho tradičních vesnic, kde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat jejich kuchyni. Turisté mohou také navštívit starodávné kláštery a naučit se o místních tradicích a zvycích.

V Khumbu Icefall se také nachází nejvyšší hora na světě – Mount Everest. Jedná se o největší výzvu pro turisty, kteří se chtějí postavit nad všechny ostatní a dosáhnout něčeho, co se zdá být nemožné. V Khumbu Icefall můžete navštívit Base Camp Mount Everest a nechat se unést krásou této neuvěřitelné hory.

Závěrem lze říci, že Khumbu Icefall je jedním z nejkrásnějších a nejnebezpečnějších míst v Nepálu, ale zároveň i jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších. Pokud hledáte dobrodružství, nádhernou přírodu a poznávání nových kultur a tradic, neváhejte a navštivte Khumbu Icefall!


Počasí Nepál Khumbu Icefall


Nepál Khumbu Icefall je jedním z nejnebezpečnějších míst v nadmořské výšce přibližně 5 500 metrů. Nachází se na cestě ke vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everestu a každý rok se stává scénou tragických událostí.

Počasí v této oblasti je extrémně proměnlivé a nevyzpytatelné. Zatímco na začátku expedice může být slunce a teploty se pohybují kolem nuly, během několika hodin se může situace dramaticky změnit a nastoupit bouře.

V Nepálu trvá období horolezecké sezóny většinou od poloviny dubna do poloviny května a od poloviny září do poloviny října. Během tohoto období mohou být teploty během dne až kolem 15 stupňů Celsia, avšak většinu času se pohybují pod nulou.

S přibývající nadmořskou výškou se počasí zhoršuje. V Nepálu Khumbu Icefall je zima celoročně a v zimě se teploty mohou pohybovat až k -60 stupňům Celsia.

Bouře jsou největším nepřítelem horolezců. Během bouře může foukat vítr rychlostí až 200 km/h a sněžit až 2 metry sněhu. Pokud se horolezci ocitnou v bouři, mohou být pohřbeni pod lavinou nebo zmrznout.

Kvůli velmi silnému slunci a vysoké nadmořské výšce se horolezci musí chránit před slunečním zářením. Kromě slunečních brýlí a krémů se musí oblékat ve vrstvách, aby udrželi teplo a chránili své tělo.

Bez ohledu na počasí musí horolezci být připraveni na nejhorší scénář. Důležité je mít kvalitní výstroj a vybavení, jako jsou pohorky, cepíny, lana, karabiny a záchranné systémy.

Nepál Khumbu Icefall může být nádherné a zároveň nebezpečné místo pro horolezce. S náročnými podmínkami a extrémním počasím musí být horolezci připraveni zvládnout jakékoliv výzvy, které na ně může tento krásný, ale nebezpečný svět přijít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Khumbu Icefall


1. Co je Khumbu Icefall?

Khumbu Icefall je ledový úsek na jižním svahu hory Mount Everest, který je často považován za nejtěžší úsek na cestě na samotný vrchol. Ledovec se pohybuje rychlostí až 1 metr za den, což způsobuje četné praskliny a skalní bloky v pohybu.

2. Proč je Khumbu Icefall tak nebezpečný?

Khumbu Icefall je velmi nebezpečný kvůli rychlému pohybu ledovce a široké škále nebezpečí, která zahrnuje pády kamení a ledových bloků, laviny a padající seraky.

3. Kdo se může v Khumbu Icefall pohybovat?

Pouze zkušení horolezci s vybavením a dostatečným tréninkem jsou oprávněni pohybovat se v Khumbu Icefall.

4. Jaké jsou ceny za výstup na Everest přes Khumbu Icefall?

Cena výstupu na Mount Everest přes Khumbu Icefall se může lišit v závislosti na sezóně a na tom, zda se jedná o výstup s průvodcem nebo ne. Výstup může být celkově velmi nákladný a cena může být až 40 000 $ na osobu.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce pro výstup na Mount Everest přes Khumbu Icefall?

Nejlepší měsíce pro výstup na Mount Everest přes Khumbu Icefall jsou obvykle od dubna do května a od září do října. Tyto měsíce nabízejí nejstabilnější počasí a nejnižší riziko výskytu sněhových bouří.

6. Jak se připravit na výstup na Mount Everest přes Khumbu Icefall?

Připravit se na výstup na Mount Everest přes Khumbu Icefall vyžaduje plánování a trénink. Je důležité získat dostatečné zkušenosti s horolezením, být fit a vybaven správným vybavením, včetně lezeckých popruhů a cepínů.

7. Jak lze minimalizovat riziko při výstupu na Mount Everest přes Khumbu Icefall?

Riziko může být minimalizováno tím, že se dodržují bezpečnostní předpisy, jako například pohyb vždy s průvodcem, použití lezeckých popruhů a cepínů a sledování místního počasí. Důležité je také dodržovat radu odborníků na mimořádně obtížné výšlapové trasy.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny