Hledejte letenky za nejnižší cenu

Kolumbie Tayrona National Natural Park

Dovolená Kolumbie Tayrona National Natural Park


Kolumbie je země plná překvapení a neobvyklých krás. Kdo by chtěl poznat jiné kouty světa a nechal si ujít tuto americkou zemi, byl by opravdu skvělý zážitek. Jedním z nejlepších míst, které si lze v Kolumbii užít, je Tayrona National Natural Park.

Tento park se nachází na severu země, v departementu La Guajira, nedaleko od města Santa Marta. Tayrona Park má plochu více než 15 tisíc hektarů, z nichž téměř třetina tvoří mořské území. Co se týče ochrany přírody a biodiverzity, Tayrona je považován za jedno z nejdůležitějších míst v Kolumbii.

V parku se nachází různé typy vegetace, jako jsou mangrovy, deštné lesy, pláže a mořské louky. Ve všech z nich žije mnoho druhů zvířat. Mezi nejvýznamnější živočichy, kteří v parku najdou útočiště, patří mnoho druhů oblasti Savana a Orinoka, jako jsou guanako, orel, puma či jaguár.

Jeden z hlavních důvodů, proč se turisty z celého světa stává Tayrona, jsou jeho nádherné pláže. V parku se nachází více než třicet kilometrů pobřeží Karibského moře a návštěvníci si mohou užít překrásné zátoky, zříceniny a místní zvyklosti, které se s nimi pojí.

Mezi nejkrásnější pláže patří Cabo San Juan, La Piscina a Playa Cristal, kde se můžete kochat křišťálově čistým mořem a korálovými útesy. Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je tu schůdná stezka z pláže Cabo San Juan až hluboko do národního parku.

Ubytování v Tayrona Parku je různé. Turisté si mohou pronajmout pokoj v některém z místních hotelů nebo spát v kempu. V campingové zóně si mohou turisté postavit vlastní stany, využít společného záchodu a sprchy a užít si přírodu. Protože se v parku narazí jen na velmi málo obchodů a občerstvení, doporučuje se vzít si s sebou dostatek vody a jídla.

Tayrona National Natural Park je v současné době uzavřen kvůli pandemii COVID-19, ale obyvatelé San Ta Marta se snaží turisty připravit na otevření parku co nejdříve.

Tayrona Park je tím nejlepším místem, kde si lze užít krásy Kolumbie a přírodu na vlastní kůži. Pláže, moře, zvířata a vegetace jsou nevšedním zážitkem, který se nedá zapomenout a kterým se jistě budete vždy rádi vzpomínat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tayrona National Natural Park


1. Jak se dostanu do parku Tayrona?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku Tayrona, je letecky do letiště v Santa Marta nebo autobusem ze sousedních měst v Kolumbii. Z centra Santa Marty vezmete autobus do El Zaino, nejbližší vesnice k parku.

2. Musím mít povolení k návštěvě parku Tayrona?

Ano, musíte mít povolení ke vstupu do parku. Povolení lze zakoupit v El Zaino nebo online. Důvodem je ochrana přírody a snaha minimalizovat negativní vliv návštěvníků na park.

3. Musím rezervovat předem ubytování v parku Tayrona?

Ano, doporučuje se rezervovat ubytování předem, protože počet turistů v parku je omezený a ubytování může být vyprodáno. V parku je k dispozici několik kempů a mikro-ubytovacích zařízení.

4. Jaké aktivity si mohu užít v parku Tayrona?

V parku Tayrona si můžete užít turistiku, potápění, plavání a pozorování zvířat a rostlin. Park nabízí mnoho stezek a pláží, kde si můžete odpočinout a užít si krásnou přírodu.

5. Jak zde zacházet s přírodou a zvířaty?

V parku Tayrona se musíte chovat ohleduplně k přírodě a zvířatům. Dodržujte pokyny personálu a neuposazujte rostliny ani nevydávejte rušivé zvuky, které by mohly narušit ekosystém parku. Dbejte na to, abyste nezanechávali odpadky a navštěvovali pouze přístupné oblasti.


Letenka Kolumbie Tayrona National Natural Park


Kolumbie je fascinující země, která nabízí úchvatnou přírodu a bohatou historii. Jedno z nejvýraznějších míst v zemi je Tayrona National Natural Park, který se nachází na severozápadě Kolumbie.

Tayrona National Natural Park je opravdu krásným místem pro turisty, kteří hledají přírodu a světové dědictví. Park leží na karibském pobřeží, nedaleko města Santa Marta a zahrnuje neuvěřitelné horské oblasti, deštné pralesy a fantastické pláže obklopené palmami.

S více než 15 000 hektary rozlohy, je park domovem pro mnoho zajímavých zvířat, včetně homarů, krokodýlů a dokonce i krokodýlů sladkovodních. Pokud chcete vidět zvířata, pak byste měli jet v době mezi únor a květnem, kdy naopak v období dešťů (květen až listopad) zvířata vyhledávají úkryty a téměř je nelze vidět.

Pro mnoho návštěvníků je nejlepší částí parku oblast Tayrona Beach, která nabízí úchvatné pláže s tyrkysově modrou vodou. Pláže jsou obklopeny vysokými horami a poskytují úkryt v místech, kde lze ukojit své duševní i fyzické potřeby.

Další zajímavou částí parku je Pueblito, což jsou starověké ruiny města Tairona. Ty jsou umístěny ve vyšších horách a jsou vynikajícím příkladem archeologických památek z této oblasti.

Dobrou zprávou pro turisty je, že park je relativně snadno dostupný. Letenky do Santa Marta jsou často levné a u zdejších cestovních kanceláří si můžete zakoupit turistický balíček, který vás vezme až do parku a zpět.

Pokud hledáte krásné místo, kde si užít přírodu, pak je Tayrona National Natural Park tou správnou volbou. Plný barev, vůní a zvuků, tento park nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, které budou dlouho pamatovat. A co nejdůležitější, užijí si báječnou dovolenou v Kolumbii.


Ubytování Kolumbie Tayrona National Natural Park


Tayrona National Natural Park se nachází na severu Kolumbie, zhruba 34 km jihozápadně od města Santa Marta a představuje jedno z nejoblíbenějších turistických míst v zemi. Park zabírá plochu 150 km² a je v něm možné vidět rozmanité druhy flóry a fauny, včetně jedinečného spojení deštného pralesa a karibského pobřeží. Navštívíte-li park, nabízí se vám hned několik možností ubytování, mezi kterými si zaručeně vyberete.

Typy ubytování

Tayrona National Natural Park nabízí čtyři hlavní typy ubytování, přičemž každý z nich má své výhody a nevýhody.

1. Klasické cesty

Pokud se rozhodnete pro klasické cesty, budete spát v malých stanech, které jsou k dispozici na několika stanovištích v parku. Tento typ ubytování je nejlevnější a hodí se především pro ty, kteří si chtějí užít určitou dávku dobrodružství. Nicméně, pamatujte na to, že se jedná o jednoduché stany bez luxusu a většina z nich vůbec neobsahuje postele.

2. Kabanosové chatky

Druhým typem ubytování jsou tzv. kabanosové chatky, které jsou v parku k dispozici v omezené míře. Ty jsou také poměrně levné, ale nabízejí o něco vyšší míru komfortu než stany. Chatky jsou vybaveny postelemi, sprchou a záchodem.

3. Lodě k pronájmu

Pokud máte rádi moře a chcete si užít pobyt na vodě, můžete si pronajmout loď a spát na ní. Bohužel, lodě k pronájmu nejsou moc levné a vyplatí se je tedy více pro větší skupiny.

4. Luxusní hotely

Posledním typem ubytování jsou luxusní hotely, které se nacházejí především v blízkosti vstupu do parku. Ty nabízejí nejvyšší míru komfortu a luxusu, a pokud nedisponujete vážnější značkou (například Marriott), zpravidla budete mít i lepší dostupnost k plážím a restauracím. Samozřejmě je to i nejdražší volba, kterou si může dovolit jen málokdo.

Kde si zarezervovat ubytování

Pokud se chcete ubytovat v Tayrona National Natural Park, je nutné ubytování rezervovat předem, protože mnoho z možností se rychle zaplní. Nejoblíbenější webové stránky pro rezervaci jsou Booking.com a Expedia, kde si můžete vybrat z celé řady možností.

Celkově vzato, Tayrona National Natural Park nabízí možnosti ubytování pro každého, bez ohledu na jeho rozpočet nebo preference. Pokud plánujete cestu do Kolumbie, rozhodně doporučujeme navštívit park. Je to jedno z nejkrásnějších míst v zemi a určitě si zde odpočinete a načerpáte nové síly.


Počasí Kolumbie Tayrona National Natural Park


Kolumbie je známá svými krásnými krajinami a Tayrona National Natural Park na severu země není výjimkou. Tento národní park se nachází v oblasti Karibiku a je domovem mnoha exotických zvířat a rostlin. Ale jaké je zde počasí?

Počasí v Tayrona National Natural Park je obecně horké a vlhké po celý rok. V létě, které trvá od prosince do března, teploty mohou dosahovat až 33°C. V této době také obvykle dochází k většímu množství srážek, takže může být i deštivější období.

Od dubna do května nastává období sucha, kdy jsou teploty stále vysoké, ale množství srážek klesá. To znamená, že bude méně dešťových bouřek, ale někdy mohou být teploty velmi vysoké.

Od června do listopadu je období dešťů, kdy oblast ovlivňují tropické bouřky. Tyto bouřky mohou být velmi silné a trvat klidně několik dní. Během tohoto období může být také slyšet hukot vln a někdy dochází ke záplavám.

Je tedy důležité si během návštěvy parku zkontrolovat předpověď počasí a být připraven na různé podmínky. Ať už se rozhodnete navštívit park v jakémkoliv období, není pochyb o tom, že se setkáte s okouzlujícími plážemi, nádhernou přírodou a mnoha možnostmi pro dobrodružství.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny