Hledejte letenky za nejnižší cenu

Kazachstán Ile-Alatau National Park

Počasí Kazachstán Ile-Alatau National Park


Kazachstán se nachází na pomezí Asie a Evropy a jeho rozloha činí 2 719 500 km². Tato země je spojena se suchem díky rozsáhlým pouštím, ale existují zde i krajiny, kde se může vyskytnout dešťový prales i horské kopce. Kromě jiného zajímavá lokalita, která stojí za zmínku je Ile-Alatau National Park.

Ile-Alatau Národní park se nachází na jihovýchodě Kazachstánu v oblasti, kde se setkávají nejvyšší horské pohoří Tien-šan a pouštní roviny. Jedná se o jeden z nejkrásnějších národních parků v Kazachstánu, kde návštěvníci mohou vidět obrovskou rozmanitost zvířecího a rostlinného života. Na území parku se nachází mnoho horských řek, vodopádů a jezer.

Počasí v Ile-Alatau Národním parku je proměnlivé, v závislosti na sezóně. V létě, od června do srpna, jsou zde teploty kolem 27°C a více. V tuto dobu je vhodné vycházet na horské túry a využít možnosti prozkoumat krásnou přírodu tohoto národního parku. V zimě je tu extrémní chlad vynucovaný vysokou nadmořskou výškou parku. Teploty zde klesají pod bod mrazu a obvykle sněží celé zimní období. I přesto je park i v této době velmi krásný a uchvátí každého návštěvníka svojí překrásnou krajinou.

Pokud se chystáte k návštěvě Ile-Alatau Národního parku, měli byste si obuv, oblečení a další vybavení přizpůsobit aktuálním podmínkám. Vhodné byly oddělené oblečení na turistiku, stejně tak byste měli mít při sobě náhradní oblečení, abyste nezmrzli v případě změny počasí. V létě nezapomeňte na ochranu před sluncem a v zimě vhodné obuv a oblečení, abyste nezmrzli.

Celkově, Ile-Alatau Národní park v Kazachstánu nabízí neuvěřitelné výhledy, divokou přírodu a mnoho aktivit, jako je turistika, rybaření a fotografie. Bez ohledu na roční období můžete během své návštěvy okusit neuvěřitelnou krásu tohoto parku, který zajisté kouzlem své přírody okouzlí každého návštěvníka!


Ubytování Kazachstán Ile-Alatau National Park


Kazachstán Ile-Alatau National Park se nachází v pohoří Ile-Alatau, které se rozprostírá na jihovýchodě Kazachstánu. Tento národní park je jednou z nejvýznamnějších chráněných oblastí v zemi a nabízí návštěvníkům překrásnou přírodu, zvířata a řadu outdoorových aktivit.

Pokud se chystáte navštívit Kazachstán a chtěli byste v parku Ile-Alatau strávit několik nocí, máte několik možností ubytování. Představujeme Vám několik z nich.

1. Kemp
Kromě kempů v okolí města Almaty existuje i kemp v samotném národním parku. Kemp se nachází v centrální části parku a nabízí zázemí pro stany a karavany. Plné služby, jako je elektrická energie, wc, sprcha, zdroj pitné vody a kuchyňské zázemí, jsou zde k dispozici. Za příjemného počasí je možné využít venkovní prostor pro grilování.

2. Chaty
Pro ty, kteří preferují teplo a pohodlí, nabízí Chatový resort "Alfery" ubytování v pohodlných chatkách. Chaty jsou vybaveny televizí, ledničkou, kuchyňským koutem a vlastním sociálním zařízením. Resort se nachází v blízkosti několika turistických tras a vyhlídkových míst.

3. Guest house
Pokud hledáte něco mezi kempi a chaty, můžete zvážit ubytování v guest housu. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v oblasti národního parku a nabízejí levnější a komfortnější možnost ubytování než hotely. Guest house jsou obvykle vybaveny víceúčelovou místností, kuchyňkou, koupelnou a dvouči nebo tří lůžky.

4. Hotel
Pokud nechcete být odloučeni od civilizace, můžete se ubytovat jednom z mnoha hotelů v Almaty. Tyto hotely nabízí komfortní ubytování s pokoji různých velikostí a vybavení. Pro pohodlný pobyt se zde nachází restaurace, bazén a další možnosti volnočasového vyžití. Navíc jsou mnohdy situovány v blízkosti též turistických tras.

Celkově vzato, národní park Ile-Alatau nabízí široké spektrum nabídek pro všechny návštěvníky. Využití kempingu, který připomíná divočinu, chaty pro ty, kteří chtějí komfort, hostely pro cestovatele nebo hotely pro ty, kteří preferují pohodlí. Ubytování proto skvělým výchozím bodem pro objevování překrásné přírody tohoto úžasného národního parku.


Letenka Kazachstán Ile-Alatau National Park


Pokud hledáte dovolenou na zajímavém a exotickém místě, možná by se vám líbilo navštívit Kazachstán a národní park Ile-Alatau. Tento park se nachází v pohoří Tian Shan nedaleko od města Almaty, a nabízí turisty úchvatné scenérie, neprobádanou přírodu a fascinující kulturu.

Pro cestování do Kazachstánu potřebujete platný pas a vízum, které získáte na velvyslanectví nebo konzulátu této země. Dále byste také měli mít letenku, a právě o té by měl být tento článek.

Naštěstí se dnes dá velmi snadno a rychle zjistit, jaké lety jsou dostupné a jaké jsou jejich ceny. Stačí zadat do internetového vyhledávače letů vaše požadavky – letovisko, datum odletu a příletu, počet cestujících – a nástroj vám během okamžiku předloží výsledky.

Pro lety do Kazachstánu se můžete obrátit na různé letecké společnosti. Mezi nejvýznamnější patří kazachstánská aerolinie Air Astana, ale také letecké společnosti jako FlyDubai, Emirates, Aeroflot a Turkish Airlines nabízejí přímé lety z některých evropských měst do Almaty. Cena letenek se liší v závislosti na sezóně, ale průměrná cena se pohybuje kolem 15 000 až 50 000 korun za zpáteční letenku.

Po příletu do Almaty vám zbyde už jen několik kilometrů k dosažení Ile-Alatau National Parku. Pohoří Tian Shan nabízí nekonečné možnosti pro horskou turistiku, včetně náročnýc horolezeckých výstupů, ale i jednodušších túr. Zdejší národní park je rozsáhlý a rozmanitý, takže si budete moci vybrat z několika tras podle vašich preferencí. Při návštěvě parku se také můžete dívat na ochranu divokých zvířat a rostlin, navštívit tradiční kazachské vesnice a ochutnat místní kuchyni.

Letenka do Kazachstánu tedy může být začátkem dobrodružství, kde se můžete setkat s úchvatnou krajinou, fascinující kulturou a neopakovatelným zážitkem. Pokud se rozhodnete vydat se tímto směrem, nezapomeňte si přinést pohorky, fotoaparát a otevřenou mysl.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Ile-Alatau National Park


1. Jak se dostat do Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ile-Alatau National Park, je po silnici z Almaty. Cesta trvá asi 20 minut.

2. Kde se nachází Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Park se nachází v Kazachstánu, asi 20 minut jízdy od města Almaty.

3. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstup do Ile-Alatau National Park je zdarma.

4. Jaké aktivity si mohu užít v parku?
Odpověď: V parku si můžete užít turistiku, horskou cyklistiku, kempování, poznávací výlety, horolezectví a další outdoorové aktivity.

5. Jaké zvířata mohu v parku spatřit?
Odpověď: V parku můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou kamzičí, medvědi, vlci, lišky, vydry a další.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od června do září, kdy jsou teploty mírné a neprší tolik.

7. Je nutné mít povolení k vstupu do parku?
Odpověď: Ne, není potřeba mít povolení k vstupu do parku, ale může být vyžadováno povolení ke kempování nebo speciálním aktivitám.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici kempovací místa a chaty.

9. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Některé z nejlepších turistických tras v parku zahrnují treky k Rangerově chatě a k pramenům řeky Ili.

10. Je v parku potřeba sledovat stanovená pravidla?
Odpověď: Ano, návštěvníci parku by měli dodržovat stanovená pravidla, jako je neodkládání odpadků, dodržování značení tras a ochrana zvířat a rostlin.


Dovolená Kazachstán Ile-Alatau National Park


Pokud se chystáte na dovolenou a hledáte destinaci, která vás překvapí neuvěřitelnou přírodou, zvířaty v divočině a aktivitami napříč celým územím, určitě byste měli zvážit Kazachstán a jeho národní park Ile-Alatau.

Ile-Alatau National Park leží v jihovýchodním Kazachstánu a pokrývá plochu téměř 200 tisíc hektarů. Jedná se o úchvatnou divočinu, kde najdete vysoké hory, brázdy, pralesy a jezera obklopená zasněženými vrcholy. Toto území je domovem mnoha zvířat, včetně kamzíků, ovčáků, kozorožců a dalších druhů z různých částí světa. Ile-Alatau byl založen v roce 1996 a zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO v roce 2017.

Národní park je proslavený také tím, že nabízí jedinečnou turistickou zkušenost pro každého návštěvníka. Lidé z celého světa se sem v průběhu roku sjíždějí, aby zažili neuvěřitelné přírodní scenérie a užili si různých aktivit v přírodě, včetně horolezectví, horských túr, raftingu a jízdy na koni.

Pokud si přejete strávit dovolenou v Ile-Alatau National Parku, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích možností – kempy, chatky a horské chaty - v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu. Pokud máte rádi nezávislost a cestování vlastním vozidlem, doporučujeme si pronajmout auto, protože zde prakticky neexistuje veřejná doprava.

Abyste získali úplnou zkušenost, doporučujeme si vytvořit plán svých aktivit v přírodě před odjezdem na dovolenou. Pokud si chcete vychutnat horskou túru, nejbližší horou je Bogdan. Pokud raději zvolíte drsnější dobrodružství, rafting po řece Chu je tou správnou volbou. A pokud jste posedlí zvířaty, doporučujeme navštívit Kamzíkovou ochranou oblast, kde budete mít šanci pozorovat kamzíky v divoké přírodě v neuvěřitelné scenérii.

Pokud hledáte oázu klidu, relaxu a nekonečné krásy v jedné z nejméně objevených částí světa, pak je Ile-Alatau National Park pro vás tou správnou volbou na vaší dovolené. Připravte se na nezapomenutelné zážitky, které budete určitě chtít někdy opakovat v budoucnu.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny