Hledejte letenky za nejnižší cenu

Jihoafrická republika Johannesburg

Ubytování Jihoafrická republika Johannesburg


Johannesburg, hlavní město Jihoafrické republiky, je město, které láká turisty z celého světa. Kromě historických památek a muzeí je zde také bohatá kulturní scéna a mnoho zábavných aktivit, které si můžete užít. Nicméně nejprve samozřejmě potřebujete najít vhodné ubytování. V tomto článku se zaměříme na různé možnosti ubytování v Johannesburgu.

1. Hotely

V Johannesburgu se nachází mnoho hotelů, které nabízejí širokou škálu možností pro různé druhy turistů. Od prémiových hotelů s pěti hvězdičkami až po ubytování pro cestovatele na úspěšné stránky. Zákazníci si mohou vybrat z různých nabídek ubytování v závislosti na jejich rozpočtu a preferencích.

Některé z nejlépe hodnocených hotelů jsou Saxon hotel, Villas & Spa nebo Four Seasons Hotel The Westcliff.

2. Penziony

Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupnější, lze se rozhodnout pro pobyt v penzionech. Ty jsou v Johannesburgu běžné a nabízejí často stejnou úroveň komfortu jako hotely, ale za nižší cenu. Penziony jsou oblíbené pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty.

Některé z nejlepších penzionů v Johannesburgu jsou Monarch Hotel, Lucky Bean Guesthouse a Green Gables Guest House.

3. Apartmány a pronájmy

Pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti, jsou apartmány a pronájmy dobrou volbou. Tyto možnosti nabízejí větší prostor, kuchyň a mnoho dalších výhod.

V Johannesburgu najdete mnoho možností pro pronájem apartmánů. Mezi nejlepší patří The Capital Moloko, Sandton Executive Suites - Hydro a BlackBrick Rosebank.

4. Hostely

Pro cestovatele v rozpočtu jsou hostely ideální možností. Tyto laciné možnosti ubytování jsou často k dispozici v centru města a nabízejí základní vybavení za velmi přijatelnou cenu. Hostely jsou často vhodné pro mladé lidi a cestovatele, kteří hledají příležitosti k setkání s dalšími lidmi.

Mezi nejlepší hostely v Johannesburgu patří Curiocity Johannesburg, Once in Joburg a Pelo yaka Backpackers.

5. Soukromé pronájmy

Pokud hledáte ještě více soukromí a privátního prostoru, můžete se rozhodnout pro pronájem soukromého bytu nebo domu. Tyto možnosti poskytují větší obytný prostor a vybavenou kuchyň pro přípravu vlastních jídel.

V Johannesburgu najdete mnoho možností pro pronájem soukromých bytů a domů. Mezi nejlepší patří The Residences, Athol Place Villa a Glenluce Guesthouse.

Johannesburg nabízí mnoho různých možností pro ubytování, které uspokojí všechny druhy cestovatelů. Takže vyberte si tu nejlepší možnost pro svůj výlet a užijte si pobyt v hlavním městě Jihoafrické republiky.


Letenka Jihoafrická republika Johannesburg


Jihoafrická republika je země, kterou jistě ocení každý cestovatel. Na jihovýchodě Afriky se nachází Johannesburg, hlavní město Gauteng province. A právě zde se nachází největší letiště v Jižní Africe - OR Tambo International Airport.

Jak najít letenku do Johannesburgu?

Letenky do Johannesburgu se dají vyhledat přes internetové portály nebo u cestovních kanceláří. Nejlepší je vybrat si datum a následně porovnat ceny od různých leteckých společností.

Kolik stojí letenka do Johannesburgu?

Ceny letenek se liší dle sezóny a nabídky. Nicméně v průměru lze říct, že se pohybují od 12 000-15 000 Kč za zpáteční letenku.

Co všechno můžete v Johannesburgu vidět a zažít?

Johannesburg je moderní a divoké město, které rozhodně neusne. Na návštěvu však musíte být připraveni i na jiné, než jen pozitivní zážitky. S tím, jak se Johannesburg rychle a nekontrolovatelně rozrůstal, vznikly zde nebezpečné a chudinské čtvrti. Proto je důležité být ve městě obezřetný a dávat si pozor na své cennosti.

Nejlepším způsobem, jak si prohlédnout Johannesburg, je najmout si vlastní auto. Vzhledem k výborné infrastruktuře v Gautengu není řízení v Johannesburgu nic těžkého. Autom se můžete projet například parkem Johannesburg zoo a navštívit tak nejen místní zvířata, ale také okolní botanické zahrady. Rozhodně byste si neměli nechat ujít ani návštěvu Soweta, což je největší chudinská čtvrť v Jihoafrické republice. Zde se můžete seznámit s místním životem a zastavit třeba u některého z mnoha kulturních a vzdělávacích center.

Johannesburg je také městem mnoha muzeí, galerií a historických památek. Zastavit se můžete třeba v muzeu Apartheidu nebo navštívit Nelsona Mandelu Square a vychutnat si kávu v místní kavárně.

Pro ty, kteří chtějí z Johannesburgu odjet a prozkoumat další místa v Jihoafrické republice, doporučujeme navštívit třeba národní park Kruger, který je domovem slonů, lvů, nosorožců a dalších savců.

Johannesburg nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas, uvidět nové krajiny a poznat historii města i celého státu. Pro ty, kteří hledají adrenalin a nové zážitky, je tento roztodivný kout Afriky tím pravým místem.


Dovolená Jihoafrická republika Johannesburg


Jihoafrická republika je země, která nabízí návštěvníkům mnoho zážitků a příležitostí. Jedním z nejpopulárnějších měst v této zemi je Johannesburg, což je finanční a ekonomické centrum celého národa. Kromě toho však má toto město také mnoho kulturních a historických památek, což z něj dělá ideální turistický cíl pro ty, kteří hledají zábavu a dobrodružství.

Johannesburg je město s bohatou historií a to se odráží v jeho mnoha muzeích. Ty nabízejí fascinující pohled do minulosti země a přinášejí návštěvníkům možnost poznat více o kultuře a dějinných událostech, které v tomto městě a celé zemi probíhaly. Mezi nejpopulárnější muzea v Johannesburgu patří Apartheid Museum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o černobílém režimu v Jižní Africe, Hector Pieterson Museum, pojmenovaném po dvanáctiletém chlapci, který zemřel během studentů proti apartheidu, a Nelsona Mandely Square, kde se nachází muzeum oděvů Nelsova Mandely.

Kromě muzeí má Johannesburg také mnoho uměleckých galerií a center. Ty nabízejí návštěvníkům možnost vidět nejnovější umělecká díla a také se dozvědět o jihoafrické kultuře a tradicích. Galerie, které stojí za návštěvu, jsou například Wits Art Museum, Kliptown Open Air Museum a Museum of African Design.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete si vyzkoušet i nějaké extremsportovní aktivity. V Johannesburgu najdete mnoho míst, kde si můžete zahrát golf, tenis, ale také se vydat na výlet za safari. Kromě toho je zde také mnoho příležitostí k posilování svých adrenalinových žil. Jednou z nejlepších možností je takzvaný Soweto Adventure Tour, během kterého si můžete vyzkoušet bungee jumping nebo tandemový seskok ze skoku.

Johannesburg je také centrem pro nákupy. Zdejší obchodní centra nabízejí návštěvníkům nejnovější módní trendy, ale také suvenýry a tradiční jihoafrické řemeslo. Nejpopulárnějšími nákupními centrí jsou Mall of Africa, Sandton City a Nicolway Bryanston.

Celkově lze říci, že Johannesburg je město plné nápadů a aktivit, které nabízejí skvělou dovolenou pro každého. Když sem přijedete, můžete očekávat zábavu, dokonalé kulturní zážitky a velké dobrodružství.


Počasí Jihoafrická republika Johannesburg


Johannesburg je největší město Jihoafrické republiky a leží na východě země. Jeho poloha na vysoké nadmořské výšce přináší specifické klimatické podmínky s výraznými rozdíly mezi letními a zimními měsíci.

Léto v Johannesburgu trvá od listopadu do března a je charakteristické horkými teplotami a četnými bouřkami. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale v horkých dnech může teplota dosahovat i okolo 30 stupňů Celsia. V noci teploty klesají na příjemných 15 až 18 stupňů Celsia.

Nejvíce dešťů spadne v Johannesburgu v letním období. Bouřky mohou být silné a místy i celodenní. Mimo letní období je srážkový režim mnohem nižší. Průměrně spadne během roku kolem 600 milimetrů srážek.

Zima v Johannesburgu trvá od června do srpna. Teploty se však i v této době pohybují kolem 20 stupňů Celsia, přičemž v noci může být až 5 stupňů chladněji. Srážky jsou v zimě velmi nízké.

Vzhledem k nadmořské výšce Johannesburgu je zde nižší atmosférický tlak a nižší vlhkost vzduchu v porovnání s pobřežními oblastmi Jihoafrické republiky. To umožňuje i snazší přizpůsobení se klimatu.

Johannesburg je město, které mužete navštívit kdykoliv v roce. Léto sice bývá velmi horké, ale výrazná denní změna teplot k němu přistupuje tak, aby byl pocitový komfort dostatečně zachován. Nicméně doporučuje se s sebou mít ochranný krém a dostatečné množství tekutin. Zima bývá většinou slunná a suchá, a tomu odpovídá i výběr vhodného oblečení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Johannesburg


Následující jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Jihoafrické republiky a hlavního města Johannesburgu:

1. Jaký je časový rozdíl mezi Jihoafrickou republikou a Českou republikou?
- Jihoafrická republika se nachází v časovém pásmu GMT+2 a má tedy o jednu hodinu více, než je tomu v České republice.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Johannesburgu?
- Johannesburg má mezinárodní letiště OR Tambo, kterému lze létat z mnoha různých zemí. Můžete také přijet autobusem nebo vlakem z jiných částí Jihoafrické republiky.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Johannesburgu?
- Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Johannesburgu patří Soweto, Apartheid Museum, Krugerova národní park, Carlswaldovy termální prameny a mnoho dalších.

4. Je v Johannesburgu bezpečné cestovat?
- Johannesburg má vysokou míru kriminality, zejména ve vnitřních městských čtvrtích a na předměstích. Je důležité být obezřetný a snažit se vyhnout nočním procházkám.

5. Co je nejlepší způsob, jak cestovat po Jihoafrické republice?
- Nejlepší způsob, jak cestovat po Jihoafrické republice, je na základě individuálních preferencí. Můžete řídit auto, cestovat autobusem, vlakem nebo využít soukromého průvodce. Je důležité si pamatovat na zvýšenou míru kriminality ve veřejné dopravě.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny