Hledejte letenky za nejnižší cenu

Indie Gulmarg

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Gulmarg


Dotaz: Jak se dostat do Indie Gulmarg?
Odpověď: Nejlepší cestou je letecky do Srinagaru a pak taxi nebo autobusem (2 hodiny) do Gulmargu. Alternativně se můžete dostat tam po silnici z Jammu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Indie Gulmarg?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Gulmargu je od prosince do března, kdy jsou zde nejlepší podmínky pro lyžování a snowboarding.

Dotaz: Můžu si v Gulmargu pronajmout lyžařskou výstroj?
Odpověď: Ano, v Gulmargu je dostupné přímo na místě mnoho půjčoven lyžařské výstroje.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Indie Gulmarg?
Odpověď: V Gulmargu jsou k dispozici jak hotely, tak i hostely a ubytování u lidí, např. apartmány.

Dotaz: Co dalšího se dá v Indie Gulmarg dělat kromě lyžování?
Odpověď: Kromě lyžování a snowboardingu můžete v Gulmargu také vyzkoušet jízdu na saních tažených koňmi, sledding (jízda na sáních) a turistiku v okolí. Je také možné se vydat na výlet do nedalekého Srinagaru a okolí.


Letenka Indie Gulmarg


Letenka Indie – Gulmarg: Tajemné město v Himálaji

Pokud hledáte místo, které zaručeně překvapí nejen svou krásou, ale také svou atmosférou, nemusíte hledat daleko. Gulmarg, město v indické části Himálají, je přesně tím, co si pro svou další dovolenou potřebujete. Tento horský resort je po desetiletí synonymem pro zimní sporty a turistiku, ale stále více a více lidí objevuje i jeho krásy během letní sezóny.

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Gulmargu, je letenka do Indie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z Evropy přímo do Indie. Od tady se můžete rozhodnout, zda pojedete dalších 675 km autem nebo si vezmete vlak.

Pokud jste blízko Dillí, můžete si zajistit přímý let na letiště v Srinagaru, což je hlavní město Džammú a Kašmíru. Toto město se nachází asi 56 km od Gulmarg a můžete si zde pronajmout auto, abyste se dostali do svého cíle. Doba cesty autem bude asi 1,5 hodiny.

Krása Gulmargu

Gulmarg je nejen horolezeckými, turistickými a lyžařskými atrakcemi, ale také je známe pro svou krásu a pohled, který nabízí návštěvníkům. Nachází se v nadmořské výšce 2 690 m n. m. a můžete zde vidět nejvyšší vrcholky Himálaje. Okolí je pokryto hustými lesy, což dodává celé oblasti ojedinělou atmosféru.

V zimě je tato oblast pokryta sněhem, což ji činí ideálním místem pro zimní sporty. Zde vás čekají různé druhy sjezdovek a drah, které jsou vhodné pro jakékoliv lyžování. Uprostřed hor najdete také jedno z nejvyšších golfových hřišť na světě.

V letní sezóně se Gulmarg mění v turistickou oblast, kde najdete nespočet možností pro vycházky a turistiku v nečekaně krásné přírodě. Okolní kopce jsou podlehnuty květinovému poprsí, vše v kontrastu s hlubokými modrými nebesy. Můžete se vztáhnout na jednom z mnoha nádherných palivových stanic a užívat si toho, jak se vlny krajiny rozprostírají na všechny strany.

Co s sebou?

Neváhejte ani moment a vydejte se do Gulmargu na cestu, na kterou nezapomenete. Abychom vám ulehčili přemýšlení nad věcmi, které byste měli vzít s sebou, připravili jsme pro vás několik tipů:

- Teplé oblečení, jesenní čepice, rukavice a boty s kvalitní podrážkou.
- Fotoaparát pro zachycení nádherných výhledů a krajiny.
- GPS nebo mapa, protože horské cesty nemusí být snadné a občas se ztratíte.
- Společně s kartou budete potřebovat také místní průvodce, aby vás informoval o vertikálních km a dalších zvýšeních a sniženích.

Pokud toto všechno vezmete v potaz, zůstává jen jedna otázka. Když najdete letenku do Indie a vydáte se do Gulmargu?


Dovolená Indie Gulmarg


Když se řekne Indie, většině lidí se pravděpodobně vybaví Barma, Goovy pláže nebo slavné svatyně v Ájurvédě. Jen málokdo ale ví, že v Indii se můžete vydat i na skvělé lyžovačky. A kde jinde než v pohoří Himalájí!

Gulmarg je tyčové lyžařské středisko, které se nachází v pohoří Kašmír, na indické straně. Pro milovníky snowboardingu i lyžování poskytuje skvělé podmínky a na své si zde přijdou i sportovci profesionálního kalibru. Lyžování v okolí Himalájí se řadí k nejdůležitějším událostem na světové scéně a právě Gulmarg patří mezi nejoblíbenější destinace.

Kromě lyžařského střediska nabízí v okolí Gulmargu spousta dalších možností, jak si užít aktivní dovolenou. V létě se zde můžete projít po několika turistických stezkách s krásným výhledem na okolní hory. Nejpopulárnější z nich je Ganpatshahi trek. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si vyzkoušet také paragliding, rafting nebo downhill bike.

Co se týče ubytování, na výběr máte z několika hotelů a horských chat. Hory jsou ale úplně něco jiného než město, a tak byste se měli připravit na to, že zde nebudete mít k dispozici takové komforty, jako v běžném hotelu. Nicméně atmosféra horských chat je k nezaplacení a na vybavení se zde nedá nic vytknout.

Před cestou si ale v každém případě zkontrolujte bezpečnostní doporučení a informace o politické situaci v oblasti. Pokud budete dodržovat bezpečnostní opatření a nebudete se vzdalovat z doporučených tras, neměli byste narazit na žádné problémy.

Gulmarg je skvělou volbou, pokud máte rádi neobvyklé a aktivní dovolené. Pro milovníky lyžování a snowboardingu je to dokonce naprosto neodolatelná destinace. Pokud se tedy chystáte do Indie, Gulmarg by neměl být na vašem seznamu navštívených míst chybět.


Počasí Indie Gulmarg


Indie Gulmarg je jeden z nejkrásnějších turistických cílů v zemi, který se nachází v oblasti Kašmír. Tento malý horský resort je proslulý svou krásnou přírodou, horskými vrcholy a jezery. Jeho nadmorská výška dosahuje až 2 650 metrů nad mořem, což z něj dělá jedno z nejvyšších turistických míst v Indii.

Gulmarg má oproti jiným místům Indie mírně jiné počasí, díky své nadmořské výšce a blízkosti k Himálajským horám. V létě je zde velmi příjemné a slunečné počasí s průměrnou teplotou kolem 20 až 30 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na asi 10 stupňů, takže se doporučuje mít s sebou teplejší oblečení.

V zimě jsou zde velké sněhové srážky, což znamená, že je zde ideální prostředí pro zimní sporty, jako je lyžování, snowboarding nebo turistika na sněžnicích. Zimy jsou velmi chladné s teplotami někdy až -10 stupňů Celsia, takže je nutné mít sebou dostatečné zimní oblečení a vybavení.

V období jara (březen a duben) začíná roztávat sníh, což způsobuje, že voda teče z hor do níže položených zemědělských oblastí v dolinách. Tento proces vytváří krásné objekty v přírodě, jako jsou vodopády a jezera, která jsou oblíbeným místem pro turisty.

Podzim (říjen a listopad) je období, kdy se barvy přírody proměňují do různých odstínů červené, žluté a hnědé. Toto období je ideální pro turisty, kteří chtějí zažít krásu přírody a užít si procházky v horách.

Celkově lze tedy říci, že počasí Indie Gulmarg je velmi rozmanité a záleží na období vaší návštěvy. Nicméně, ať už přijedete v jakémkoliv období, budete nadšeni krásou a jedinečností přírody, kterou Gulmarg nabízí.


Ubytování Indie Gulmarg


Indie Gulmarg je jedno z nejkrásnějších míst v Indii. Nachází se v pohoří Himálaje a je obklopeno kopci a krásnými lesy. Tento malý horský cíl je velmi populární jako zimní středisko pro lyžování a snowboarding. Pro cestovatele, kteří hledají klidné a pohodlné ubytování, jsou v této oblasti k dispozici celé řady hotelů a resortů.

Hotelové ubytování

Existuje mnoho hotelů v Indie Gulmarg a tyto hotely nabízejí dokonalé prostředí k relaxaci a odpočinku po celodenním lyžování nebo snowboardování. Většina hotelů poskytuje pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a satelitní televizí. Hosté mohou také využívat restaurace a bary v hotelu a vychutnat si tradiční kuchyni.

Resortové ubytování

Resorty jsou v Gulmargu velmi oblíbené kvůli své luxusní atmosféře a krásnému okolí. Resorty v Gulmargu nabízejí širokou škálu pokojů a apartmánů, včetně pokojů s vířivkami a saunou. Hosté si mohou vybrat přepravu vrtulníkem nebo lanovkou k ubytování. Ocení také služby, jako jsou spa a bazén.

Vila

Pro ty, kteří chtějí mít absolutní soukromí a klid, je nejlepší volbou pronájem luxusní vily v Indie Gulmarg. Vily jsou obklopeny krásnou přírodou a poskytují dokonalý únik z rušného každodenního života. Tyto vily mají většinou k dispozici kuchyň, kde si hosté mohou sami připravit jídlo, a také soukromý bazén a terasu.

Pokud plánujete cestu do Indie Gulmarg, určitě se zaměřte na volbu ubytování. Asijská země Indie je plná krásných a pohodlných míst, ale Indie Gulmarg je zvláštní díky svému horskému kouzlu a pohostinnosti. Vyberte si tedy tu nejlepší možnost ubytování a užijte si relaxaci, spoustu zábavy a nezapomenutelné zážitky.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny