Hledejte letenky za nejnižší cenu

Gruzie Zugdidi

Dovolená Gruzie Zugdidi


Gruzie je země s mnoha skrytými poklady k objevení a Zugdidi, hlavní město regionu Samegrelo, je skvělým příkladem toho, co může tento malý, ale dokonale tvarovaný klenot nabídnout. Od nádherných historických památek až po malebné kavárny a trhu s místními potravinami, Zugdidi má toho hodně nabídnout pro každého cestovatele, který touží po dobrodružství.

Historie Zugdidi sahá až do 17. století, kdy zde byla postavena pevnost, aby chránila oblast před invazemi. V roce 1868 se v oblasti usadil gruzínský král a posunul obec do nového, modernějšího věku. Dnes je město stále uchovávání jeho bohatou historii a četné starobylé stavby jsou vidět po celém městě.

Při příjezdu do Zugdidi, prvním místem, které byste měli navštívit, je muzeum Megrelii, které přináší poutavý pohled na historii a kulturu regionu. Muzeum obsahuje velké množství artefaktů a vysvětlení, které vám pomohou pochopit, jak se Megrelii vyvinulo od starověku až do současnosti.

Dalším místem, které byste neměli opomenout, je Dadianiho palác, který byl postaven v 19. století. V paláci se nachází Muzeum Dadiani, které přináší úžasný pohled na historii Samegrelo a obsahuje sbírky starověkých artefaktů. Zajímavostí je, že mezi nimi se nachází i ruka sv. Jana Křtitele.

Pro milovníky přírody je ideálním místem pro návštěvu Botanická zahrada v Zugdidi, která slove návštěvou nejen kvůli své kráse, ale také pro to, že v roce 2021 byla jmenována mezinárodní botanickou zahradou.

A pokud se cítíte unaveni z procházek a prohlídek, můžete se zastavit v jedné z místních kaváren, jako je například "Café Mari", která nabízí vybíravou kávu a skvělé vegetariánské a veganské jídlo. A pro milovníky trhu a místních potravin, nezapomenete navštívit výletní trh, který se koná každý pátek na náměstí Mukhiani.

Když už budete v Zugdidi, nezapomeňte navštívit okolní oblast, jako je například národní park Gomi mountain a města jako Chkhorotsku a Martvili, která jsou jen krátkou cestou od města.

Celkově vzato, Zugdidi je skvělým místem pro ty cestovatele, kteří hledají trochu dobrodružství a zájem o historii, stejně jako pro ty, kteří hledají skvělou kávu a místní kuchyně. Tak až budete plánovat vaši další dovolenou v Gruzii, nezapomeňte zařadit Zugdidi na seznam míst, která musíte vidět.


Počasí Gruzie Zugdidi


Zugdidi, ležící v západní Gruzii a hlavní město Samegrelo, má subtropické klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v létě (červenec–srpen) je kolem 28 °C, s denními teplotami stoupajícími i nad 30 °C. V zimě (prosinec–únor) klesají teploty na průměrné minimum 5 °C, avšak noční teploty mohou být dosti chladné a klesnout pod bod mrazu.

V Zugdidi je deštivé počasí s průměrnými srážkami kolem 1700 mm ročně. Největší srážky spadnou v létě a na podzim, se sněhové srážky obvykle vyskytují v zimě. Léto je obdobím největších srážek, což často způsobuje povodně a záplavy v oblasti. Avšak díky soběstačnému zásobování vodou není v této oblasti nedostatek vody.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Zugdidi je typické pro subtropickou oblast, s horkými léty a vlhkými deštivými obdobími. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, berte to na vědomí a připravte si vhodné oblečení a obuv, a nezapomeňte na ochranu proti slunci a dešti.


Letenka Gruzie Zugdidi


Pokud se rozhodnete pro cestování do Gruzie, určitě patří na seznam míst, která byste měli navštívit, Zugdidi. Město se nachází na západě Gruzie, ve vzdušné čáře asi 35 km jihozápadně od Kutaisi. V tomto článku se dozvíte, jak získat letenky do Zugdidi a co můžete očekávat od tohoto města.

Jak získat letenky do Zugdidi?

Letenky do Gruzie lze zakoupit online nebo u letových agentur. V současné době není v provozu žádné letiště v Zugdidi, ale nejbližší letiště se nachází v Kutaisi, což je vzdáleno asi 100 km. Díky tomuto letišti však budete mít nejen přístup ke Zugdidi, ale také k dalším místům v Gruzii.

Pokud hledáte levné letenky do Gruzie, doporučujeme, abyste marnili čas s hledáním srovnávačů letů. Je lepší se obrátit na letovou agenturu, která vám poskytne přehled ožadovaných letů a nabízí nejlepší ceny.

Zugdidi: Co očekávat?

Zugdidi je malé město, které si udrželo tradiční gruzínskou atmosféru. V tomto městě na vás čekají nádherné parky, historické památky a spousta kulturních zážitků.

Jedno z nejkrásnějších míst v Zugdidi je zámek Dadiani. Tento zámek byl postaven v 17. století a může se pochlubit bohatou historií. Měli byste zde vidět královské hrobky, knihovnu a předměty, které dříve patřily slavným šlechtickým rodinám.

Další památkou, kterou byste měli navštívit, je katedrála sv. Marii. Tato katedrála se nachází na náměstí v centru města a patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím.

Pokud si chcete užít přírodu, můžete se vydat do botanické zahrady Pomiechelishvili. Tato zahrada se nachází asi 10 km od Zugdidi a nabízí nádherné výhledy na hory a řeku.

Zugdidi má také spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou gruzínské chinkali, khachapuri a šašlik.

Zugdidi je krásné město s bohatou historií a pestrým kulturním dědictvím. Pokud hledáte turisticky neklidné místo v Gruzii, Zugdidi je ideální volbou. Využijte možnost koupit levné letenky do této malebné gruzínské metropole a prožijte nezapomenutelný zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Zugdidi


Dotaz: Jak se dostat z Tbilisi do Zugdidi?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat z Tbilisi do Zugdidi, je autobusem, který odjíždí z centrálního autobusového nádraží Didube. Cesta trvá přibližně 5-6 hodin a cena se pohybuje mezi 20-30 GEL. Další možností je využít vlak z centrálního nádraží v Tbilisi, což trvá delší dobu, ale je to levnější. Cena vlaku je přibližně 10-15 GEL a trvá asi 8-10 hodin.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Zugdidi do Svanetie?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Zugdidi do Svanetie, je pronajmout si soukromé vozidlo nebo získat taxi. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny a cena za taxi se pohybuje mezi 100-150 GEL. Další možností je využít veřejnou dopravu, což zahrnuje autobusy a minibusy. Autobusy odjíždějí z centrálního autobusového nádraží v Zugdidi a cesta trvá přibližně 5-6 hodin. Cena je asi 25-30 GEL. Minibusy jsou rychlejší a pohodlnější, ale cena je vyšší - přibližně 50-60 GEL.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Zugdidi?
Odpověď: V Zugdidi je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejlepší místa patří Dadianiho muzeum, kde jsou vystaveny starověké artefakty, mezi nimiž je i zbytky původních fresk z kostela Nikortsminda. Další zajímavé místo je katedrála Zugdidi, která byla postavena v 90. letech 19. století. Kromě toho se můžete projít také Mikeladzeho ulicí a objevit řadu tradičních gruzínských domů.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Zugdidi?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě Zugdidi je období od května do října, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. V létě se může teplota dostat až na 30°C a v zimě může být docela chladno, takže pokud nemáte rádi extrémní počasí, není zimní sezóna nejlepší volbou. Obecně je však Gruzie krásná po celý rok a návštěva Zugdidi bude zajímavá a příjemná bez ohledu na to, kdy tam pojedete.


Ubytování Gruzie Zugdidi


Gruzie je země, která láká turisty zejména svou nezapomenutelnou kulturou, historií a úchvatnou přírodou. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří rozhodně město Zugdidi, které leží na západě Gruzie. Pro své návštěvníky nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání, jako například národní parky, historické památky a krásnou přírodu. Pokud se chystáte do Zugdidi, nezapomeňte si vybrat kvalitní ubytování.

V Zugdidi najdete mnoho hotelů a ubytování v různých cenových kategoriích. Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete se ubytovat třeba v hotelu "Palace Megvine" a užívat si krásné pokoje s balkónem, klimatizaci a vlastní koupelnou. Pokud chcete ušetřit na ubytování a peníze raději věnovat prozkoumávání krás Zugdidi, můžete se ubytovat v levnějších hotelech nebo penzionech, které stojí kolem 20-30 eur na noc. Mezi populární hotely v této cenové kategorii patří například "Hotel Tchastela" nebo "Guesthouse Tetnuldi".

Další možností, jak se ubytovat v Zugdidi, je pronajmout si byt nebo apartmán. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají větší prostor a zároveň si chtějí ušetřit na ubytování. Ceny pronájmu se pohybují kolem 40-50 eur za noc.

Není ale vždy nutné hledat ubytování přímo v centru města. V okolí Zugdidi najdete mnoho malých vesniček, kde si můžete pronajmout nádherné domečky s úžasným výhledem na okolní krajinu. Tyto vesničky jsou velmi klidné a nabízejí skvělou příležitost vychutnat si přírodu a klid, který ve městě nenajdete.

V nabídce ubytování najdete i hotely, které nabízejí své hosty možnost výletů a prohlídek po národním parku, který je v blízkém okolí. Tento národní park je pro svou krásu a unikátnost velmi populární a nezapomenutelným zážitkem určitě bude prozkoumání tohoto jedinečného místa.

Všechna ubytování v Zugdidi splňují standardy kvality a jsou čistá a útulná. Záleží tedy jen na vás, pro jakou kategorii se rozhodnete. Pokud hledáte luxusní ubytování s vysokou úrovní služeb, nebo se raději přizpůsobíte a užije si více turistických zážitků, v Zugdidi si najdete to své.

V každém případě si Zugdidi zaslouží vaši pozornost, ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kategorii ubytování. Nabízí jedinečnou možnost prozkoumat krásy Gruzie a nabízí mnoho zážitků, které jinde nezažijete.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny