Hledejte letenky za nejnižší cenu

Gambie Wassu Stone Circles

Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Když si řekneme Gambia, mnohým se asi vybaví čisté pláže, slunce, palmové stromy a exotický relax. Ale tuto zemi v západní Africe skrývá mnohem více, než jen ideální podmínky pro odpočinek a koupání v Atlantském oceánu. V Gambii se nachází něco, co se může zdát podivné, ale o to větší má historický význam - Wassu Stone Circles.

Co jsou Wassu Stone Circles?

Wassu Stone Circles jsou skupinou kamenných kruhů, které jsou celkem 11 metrů široké a mají průměr 30 až 50 metrů. Kamenné kruhy se skládají z menších kamenů, které byly v průběhu staletí získávány z okolních oblastí. Tyto kameny byly pečlivě uspořádány v kruhu a nepochybně sloužily nějakému účelu na místních rituálech.

Když byly kamenné kruhy poprvé objeveny, vypadaly jako zvláštní kameny roztroušené na poli. Kruhy byly objeveny v polovině 20. století a nyní jsou považovány za jeden z nejvýznamnějších archeologických objektů v Gambii. Byly velmi dobře zachovalé a byly obehnány kamennými zídkami. Tyto kameny se nacházejí na půdě obce Wassu, asi 25 kilometrů od západně od města Brikama, v centrální části Gambie.

Starobylé kamenné kruhy v Gambii jsou stavby, které jsou staré až 1200 let a nepochybně sloužily jako místa obřadů a rituálů. Kamenné kruhy představují neobyčejnou kulturní historii a architektonické umění.
Proč byste měli navštívit Wassu Stone Circles?

Návštěva Wassu Stone Circles nabízí šanci proniknout do hloubky afričtí historie. Kamenné kruhy jsou velmi dobře zachovalé a tak přinášejí výjimečnou příležitost podívat se na rituály a zvyky našich předků. Také je to vhodná příležitost k ochutnávání místní kuchyně, odkoukání zdejších tanců a zvyků.

Jak k Wassu Stone Circles?

Několik cestovních kanceláří nabízí výlety do této oblasti. Pokud byste se chtěli dostat na místo sami, můžete si pronajmout auto nebo si vzít místní autobus, který vám ukáže i okolí. Wassu Stone Circles je také snadno dosažitelné z hlavního města Gambie, Banjulu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, připravte se na náročný terén, protože ca 11 km cesty k nim nevedou po asfaltu. Výlet bude trvat asi půl dne a po návštěvě kamenných kruhů se můžete vrátit zpět do hotelu a užít si zbytek dne na místní pláži.

Výlet k Wassu Stone Circles je zážitkem, který nelze uniknout. Přináší nezapomenutelné zážitky a poznání o části africké historie. Jestliže hledáte únik z turistického ruchu a chcete si užít pravou podstatu Gambie, rozhodně byste neměli tento výlet vynechat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Wassu Stone Circles


1. Co jsou Gambie Wassu Stone Circles?

Gambie Wassu Stone Circles jsou historické kamenné stavby, které se nacházejí v Gambii. Tyto kruhové uspořádání kamenných bloků jsou odhadovány na více než 1500 let staré a patří mezi nejstarší kamenné stavby v Africe.

2. Proč byly Gambie Wassu Stone Circles postaveny?

Účel stavby Gambie Wassu Stone Circles není zcela jasný, existuje však několik teorií. Někteří historici se domnívají, že stavba mohla sloužit jako pohřební místo pro místní bohaté obyvatele, zatímco jiní se domnívají, že mohla být spojena s kultem slunce nebo nějakou jinou náboženskou praxí.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Gambie Wassu Stone Circles?

Prohlídka Gambie Wassu Stone Circles trvá asi hodinu, ale může se lišit v závislosti na počtu lidí v skupině a času stráveném prozkoumáním jednotlivých kamenných kruhů.

4. Jaká je cena vstupenky na Gambie Wassu Stone Circles?

Cena vstupenky na Gambie Wassu Stone Circles zahrnuje průvodce a stojí asi 100 dalasi (asi 2 eura) pro dospělého a polovinu pro děti.

5. Jak se dostat na Gambie Wassu Stone Circles?

Gambie Wassu Stone Circles jsou přístupné ze dvou hlavních měst: Banjul a Dakar. Nejlepší způsob, jak se dostat na místo, je pronajmout si auto nebo se zúčastnit organizovaného výletu.

6. Jaké jsou otevírací doby Gambie Wassu Stone Circles?

Gambie Wassu Stone Circles jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00. Může se však lišit v závislosti na sezóně. Doporučuje se předem zkontrolovat otevírací doby.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gambie Wassu Stone Circles?

Nejlepší doba pro návštěvu Gambie Wassu Stone Circles je v období sucha, které trvá od listopadu do května. V tomto období jsou teploty mírné a vhodné pro prohlídku místních památek.

8. Je Gambie Wassu Stone Circles vzdorovacím místem UNESCO?

Ano, Gambie Wassu Stone Circles jsou zapsány jako světové dědictví UNESCO od roku 2006.


Počasí Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je malá západoafrická země obklopená Senegalem, Guineou-Bissau a Atlantským oceánem. Klima v Gambii je tropické s obdobím dešťů od června do října a suchým obdobím od listopadu do května. Během období dešťů může být počasí velmi náročné na cestování a aktivní turistiku, protože silnice se mohou stát bahnitými a promáčenými.

Jedno z nejslavnějších turistických míst v Gambii v období sucha jsou Wassu Stone Circles. Tyto kruhové stavby z kamene, datované do 8. až 16. století, přitahují turisty z celého světa. Wassu Stone Circles jsou považovány za významné archeologické naleziště, a také jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

V období sucha mohou návštěvníci Wassu Stone Circles okouknout nejen historické památky, ale také se setkat s místními lidmi a jejich kulturou. Návštěvníci mohou vidět tradiční obřady, ochutnat místní jídlo a zúčastnit se různých slavností. Klima v Gambii v období sucha je poměrně příjemné, teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia.

Je třeba si uvědomit, že v Gambii může být počasí poměrně nepředvídatelné a může se velmi rychle změnit. V období sucha mohou být teploty extrémně vysoké a je nutné si přinášet dostatek vody a krémů s UV filtrem. Pokud však navštívíte Wassu Stone Circles v období dešťů, mějte na paměti, že může být těžké je dostat se k nim kvůli bahnitým silnicím.

Celkově je Gambie místo plné překvapení a kouzla. Návštěva Wassu Stone Circles, bez ohledu na počasí, je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si můžete v této zemi užít.


Dovolená Gambie Wassu Stone Circles


Gambie - Dovolená v Wassu Stone Circles

Pokud hledáte neobvyklé místo pro dovolenou, Gambie může být tou správnou volbou. Tohle drobné západoafrické státeček nabízí spoustu zajímavostí, a jednou z nich jsou kamenné kruhy Wassu.

Kamenné kruhy Wassu jsou tvořeny šestnácti kruhy z obřích kamenných bloků, které váží až několik tun. Tyto kruhy jsou rozmístěny v oblasti o rozloze kolem 1,8 hektaru a jsou označovány jako jeden z největších a nejzáhadnějších megalitických komplexů v západoafrickém regionu.

Tuto kamennou konstrukci vytvořili předkové etnika Mandinka pravděpodobně v době 9. století. Přesný účel těchto kruhů není znám, ale vědci se shodují na tom, že sloužily jako místo pro pochovávání významných osobností a jako rituální místo.

Kamenné kruhy Wassu jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO a jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Gambii.

Pokud se chystáte na dovolenou v Gambii, rozhodně neváhejte navštívit kamenné kruhy Wassu. Kromě nich je v Gambii spousta dalších atrakcí, jako například národní park Kiang West, řeka Gambia a její okolí, kde žije mnoho druhů zvířat a ptáků a mnoho dalších.

Navštivte Gambii a objevte krásy této země!


Ubytování Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je místem, které láká mnoho turistů z celého světa. Tento západoafrický stát nabízí nádherné pláže, fascinující lesy a přírodní zvláštnosti jako jsou například Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles jsou skupinou kruhových kamenných struktur nacházejících se v provincii Niamina East, poblíž města Wassu.

Tato zajímavost byla objevena v roce 1965 a je jednou z nejvýznamnějších pozůstatků západoafrických megalitických kultur. Skládá se z 11 kruhů kamenných struktur až o průměru 16 metrů.

Tyto kruhy jsou navzájem od sebe vzdáleny od 90 do 300 metrů a jsou sestaveny z kamenných sloupů, které mají v průměru výšku 2,5 metru. Celkem bylo použito více než 1100 kamenných sloupů. Ty jsou umístěny v kruhu a jsou často spojené spodním kamenem. V některých případech jsou klínovitě uspořádané, což vytváří kruhy s různou geometrií.

Odhaduje se, že tyto kamenné kruhy byly postaveny v průběhu 6. a 16. století. Doposud však nebyla nalezena řádná dokumentace jejich účelu, proto je zatím jejich funkce a vztah k populaci, která je postavila, nejasná.

Wassu Stone Circles se staly v roce 2006 součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kruhy jsou výjimečným dokladem o megalitické kultuře, a jako takové, jsou významným turistickým cílem pro cestovatele, kteří by chtěli poznat tuto historickou zajímavost na vlastní oči.

Pokud byste rádi navštívili Wassu Stone Circles a prozkoumali jejich prastaré tajemství, existuje mnoho možností pro ubytování v okolí. Objevte množství hotelů, penzionů nebo bed and breakfast v této oblasti, aby vaše cesta do Gambie byla nezapomenutelným zážitkem. Mnohé z nich nabízejí luxusní ubytování a klidné prostředí se stálým přístupem ke krásné přírodě.

Všechny tyto výhody spojené s působivou historickou památkou Wassu Stone Circles, vytváří ideální dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat historické a kulturní západoafrické země.

Pokud hledáte místo, které kombinuje přírodní krásy, historické zajímavosti a klid a komfort, Wassu Stone Circles je určitě místem, které byste neměli opomenout při plánování vaší cesty do Gambie.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny