Hledejte letenky za nejnižší cenu

Francie Cannes

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Cannes


1. Kdy se koná filmový festival v Cannes?

Filmový festival v Cannes se koná každoročně v měsíci květnu.

2. Jak se dostanu do Cannes?

Do Cannes se dá dostat letecky, vlakem, autobusem, autem nebo lodí.

3. Kolik stojí lístek na filmový festival v Cannes?

Ceny lístků na filmový festival v Cannes se liší podle typu akreditace a termínu a mohou dosahovat až několika tisíc eur.

4. Kde se nachází nejlepší pláže v Cannes?

Nejlepší pláže v Cannes jsou La Croisette, Plage du Midi, Plage de la Boca a Plage du Gazagnaire.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cannes?

Nejlepší dobou na návštěvu Cannes je období dubna až října, kdy je nejvyšší šance na teplé počasí a slunečné dny.

6. Co je nejlepší místo na nákupy v Cannes?

Nejlepší místa na nákupy v Cannes jsou ulice Rue d'Antibes a La Croisette, kde se nachází nejrůznější butiky a obchody.

7. Co stojí za návštěvu v Cannes?

Mezi nejlepší atrakce v Cannes patří filmový festival, Croisette promenáda, staré město Le Suquet, Lérins ostrovy a Intercontinental Carlton hotel.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Cannes?

Mezi nejlepší restaurace v Cannes patří La Table du Chef, Au Fil du Temps, Plage du Festival a L'Affable.

9. Které památky bych neměl vynechat při návštěvě Cannes?

Památkami, které byste neměli vynechat při návštěvě Cannes, jsou například Palais des Festivals, Eglise Notre-Dame-de-l'Esperance, Musée de la Castre a Musée de la Mer.

10. Jaká je typická kuchyně v Cannes?

Typická kuchyně v Cannes zahrnuje mořské plody, ryby, olivy, sýry a víno z regionu Provence. Mezi typická jídla patří ratatouille, socca, bouillabaisse a pissaladière.


Dovolená Francie Cannes


Francie je země nekonečných možností a když toužíte po luxusu a slávě, Cannes by mohl být ideálním místem pro vaši dovolenou.

Cannes se nachází na jihovýchodě Francie, na azurovém pobřeží, které je známé pro své krásné pláže a modré moře. Město samo o sobě je krásné, ale ještě více se zkrášlilo díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, který se zde každoročně koná.

Turisté z celého světa přijíždějí do Cannes, aby si užili slunce, pláže a gastronomii, které jsou zde nabízeny. Cannes je ideálním místem pro ty, kteří touží po luxusu a pohodlí, protože zde najdete mnoho hotelů a restaurací, které splňují nejvyšší standardy.

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Cannes patří promenáda Croisette, která je vzdálena jen pár kroků od pláže. Toto je místo, kde se konají největší akce a večírky v Cannes. Promenáda je obklopena luxusními hotely, restauracemi a obchody. Pokud toužíte po nočním životě, můžete se vydat do některého z nejlepších klubů v Cannes.

Pokud vám chybí kulturní zážitek, na ostrově Sainte-Marguerite najdete muzeum, kde se nachází námořní památky, ale také muzeum ve vězení, které je zde umístěné. Toto vězení sloužilo jako útočiště pro některé známé vězně, například Muže se železnou maskou. Vězení je dnes jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Cannes.

Pokud se chcete věnovat outdoorovým aktivitám, na vás čekají mnohé sportovní aktivity, jako jsou potápění, plachtění, a delfíní a velrybí pozorování.

Pokud jste příznivcem dobře stráveného času na pláži, Cannes nabízí mnoho pláží, které jsou veřejně přístupné, jako například Plage du Midi nebo Palm Beach. Každá z pláží má své vlastní specifikum, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Cannes je rovněž skvělým výchozím bodem pro objevování této krásné části Francie. Můžete si pronajmout auto a vyrazit na výlet do Nízkých Alp nebo Côte d'Azur. Pokud máte rádi vína, můžete navštívit oblast kolem města Nice, kde se nacházejí některé z nejlepších francouzských vinařství.

Pokud byste si chtěli rezervovat dovolenou v Cannes, nejlepší období bývá od května do října, kdy je nejlepší počasí a také se zde konají největší akce a festivaly.

Celkově řečeno, Cannes představuje ideální místo pro ty, kteří hledají luxus a slávu a pro ty, kteří touží po klidnější dovolené na slunci. Město nabízí mnoho možností, jak trávit čas a vždy se zde najde něco pro každého.


Počasí Francie Cannes


Francouzské město Cannes se nachází v regionu Provence – Alpes – Côte d'Azur na jihu Francie. Díky svému poloze na pobřeží Středozemního moře patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v Evropě. Cannes je nejen známé díky svému filmovému festivalu, ale také díky svému krásnému počasí.

Cannes má mediteránní klima, což znamená, že zde panuje horké a suché léto a mírné zimy. Léto začíná v červnu a trvá až do září. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje kolem 27 °C. Nejteplejším obdobím je červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat i nad 30 °C. V těchto měsících se nejvíce příchozích turistů koupe v moři a užívá si slunce na plážích.

Podzim v Cannes je mírný a bažantí. Teploty se pohybují kolem 20 °C, ale mohou být i nižší. Většina turistů se v této době už vydává do jiných destinací, a tak se město stává klidnějším a poklidnějším.

Zima v Cannes je poměrně mírná, ale stále chladná. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem 13 °C. Občas může napadnout i sníh, ale většinou se jedná pouze o mírné mrazíky.

Jaro je v Cannes krásné a osvěžující. Průměrná teplota se pohybuje kolem 17 °C a začínají kvést květiny na celém území města. Toto období je pro turisty k mnoha aktivitám a procházkám městem nejlepší.

Celkově lze říci, že počasí v Cannes je velmi příjemné po celý rok, ale nejlepší období na návštěvu města je od června do září. V tuto dobu můžeš užívat slunce a koupání v moři, ale být připravený na velké množství turistů. Pokud chceš zažít Cannes v klidu a pohodě, doporučuje se návštěva v období od října do května.


Ubytování Francie Cannes


Cannes je jedním z nejprestižnějších světových letovisek a nachází se v samém srdci francouzské riviéry. Tento nádherný a slavný region je známý svým zlatým pískem, jasnou modrou vodou a tím, že zde každoročně probíhá prestižní filmový festival. Pokud plánujete cestu do Francie a hledáte ubytování v Cannes, máte mnoho možností.

Začněme luxusními hotelovými ubytováními. Ve městě se nachází řada pětihvězdičkových hotelů, jako například InterContinental Carlton Cannes, který byl postaven v roce 1911 a hostil mnoho známých osobností, nebo odlehlý Tiara Miramar Beach Hotel & Spa s výhledem na azurovou oblohu. Tyto hotely nabízejí nejen luxusní pokoje, ale také špičkové služby a zařízení, jako jsou spa centra, bazény a soukromé pláže.

Pro ty, kteří hledají něco více „méně“ luxusního, je tu mnoho možností střední třídy hotelů, jako například Hotel Barrière Le Gray d'Albion, který se nachází v centru města a nabízí pokoje s výhledem na náměstí. Pokud uvažujete o tom, že strávíte většinu času prozkoumáváním města, možná bude pro vás lepší zvolit menší, levnější hotel, jako například Hotel Cristal, který se nachází jen několik minut chůze od oblázkové pláže.

Alternativou k tradičním hotelům jsou soukromé apartmány a pronájmy. Cannes nabízí mnoho volných apartmánů, ať už hledáte něco stylového a moderního, nebo klasického a elegantního. Airbnb je dobrým místem pro hledání soukromých pronájmů, které mohou být levnější než tradiční hotelové pokoje.

Posledním, ale ne méně důležitým místem k ubytování jsou kempy. Cannes má několik kempů, kde lze najít nejen místa pro stanování a parkování karavanů, ale také chatky a mobilní domy. Kempy jsou obecně levnější než hotely nebo soukromé pronájmy, takže pokud hledáte cenově dostupné ubytování, mohou být ideální volbou.

Celkově lze říci, že Cannes nabízí širokou škálu ubytování, od nejluxusnějších hotelů až po tradiční kempy. Bez ohledu na váš rozpočet, můžete najít ubytování, které splní vaše potřeby a zároveň vám umožní užít si renomé a krásu města.


Letenka Francie Cannes


Letenka do Francie do města Cannes – návod jak na to

Francouzské město Cannes leží na Azurovém pobřeží, které je známé svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a historií. Město Cannes je také jedním z nejvýznamnějších turistických center Francie a každoročně se zde koná prestižní filmový festival. Pokud plánujete návštěvu této skvostné destinace, bude pro vás nutné si zajistit letenku.

Jak na to?

Nejprve si musíte vybrat nejbližší letiště, ze kterého budete letět do Cannes. Většina letišť v České republice nabízí lety do Nice, což je asi nejlepší možná volba. Z Nice je to už jen kousíček k letišti v Cannes, do kterého můžete dorazit taxíkem, půjčeným autem nebo autobusem.

Dále zvolte, čím chcete letět. Existuje několik leteckých společností, které létají do této oblasti a nabízejí různé tarify. Nejpopulárnější jsou nízkonákladové společnosti, jako jsou Ryanair nebo easyJet. Tyto společnosti nabízejí levnější lety, ale nezahrnují žádné služby, jako jsou jídlo a pití či příruční zavazadla, neboť tyto služby si musíte dokoupit.

Atmosféra Cannes

Letenky do Francie, do města Cannes, mohou být zakoupeny přes internet. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí letenky levněji než samotné letiště, takže se vyplatí se porozhlédnout a vybrat tu nejlepší nabídku pro vás.

Pokud byste se rozhodli, že budete cestovat s příručním zavazadlem, obvykle budete moci odejít domů hned poté, co vystoupíte z letadla a nepotřebujete již čekat na odbavení zavazadel.

A pokud si nejste jisti, jaké jsou nejlepší možnosti přepravy a jak si objednat letenku, můžete vždy zavolat do cestovní kanceláře, která Vám poradí a pomůže s výběrem letenky.

Takže pokud plánujete navštívit Cannes, zvažte, zdali by letenka nebyla tou nejlepší volbou pro vás a Vaše spolucestující. France beckons!


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny