Hledejte letenky za nejnižší cenu

Albánie Národní park Lura

Ubytování Albánie Národní park Lura


Albánie je zajímavou turistickou destinací, která si postupně získává příznivce. Mezi nejkrásnější místa v této balkánské zemi rozhodně patří Národní park Lura. Nachází se v jihozápadní části Albánie, konkrétně v okrese Saranda. Tento park byl založen v roce 1966 a od té doby tady funguje mnoho turistických tras a stezek, které vás provedou krásnou přírodou.

Kam na ubytování?

Pokud se chystáte navštívit Národní park Lura, je nutné si dopředu zajistit vhodné ubytování. V okolí parku najdete mnoho menších ubytovacích zařízení a hotelů. Nejčastěji se nabízí ubytování v ubytovnách nebo v turistických chatách, které se nacházejí přímo v parku. Tyto chaty nabízejí jednoduché, ale účelné zařízení se dvěma až třemi lůžky v každé místnosti. Pro někoho může být trochu nevýhodou to, že se v těchto chatách nemusí vyskytovat teplá voda a elektrická energie může být omezena.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete vyrazit do města Saranda, které se nachází asi 30 km od parku. V Sarandě najdete mnoho hotelů a lázeňských resortů, které nabízejí moderní a komfortní ubytování s veškerým potřebným vybavením. Tyto hotely mohou být sice dražší, ale zase vám poskytnou větší komfort a pohodlí.

Co zde podniknout?

Národní park Lura je rájem pro všechny milovníky přírody. Zdejší krásné krajiny jsou určitě tím nejhlavnějším důvodem, proč sem vyrazit. V parku se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou překrásnými krajinnými scenériemi. Můžete se těšit na procházky po pahorkatinách a zalesněných údolích, ale také na výlety do horských oblastí a na vodopády. V parku se navíc vyskytuje mnoho druhů volně žijících zvířat a rostlin, takže zdejší příroda má opravdu co nabídnout.

Pokud hledáte trochu akčnější zážitek, můžete se vydat na rafting po řece Západní Vjosa, která se v parku nachází. Toto by mohlo být skvělé pro ty, kteří touží po adrenalinových zážitcích.

Národní park Lura tedy nabízí mnoho možností pro úžasné zážitky a putování krásnou přírodou. Ať už hledáte luxusní ubytování, nebo preferujete jednodušší variantu, Albánie a Národní park Lura jsou určitě místem, kde si užijete nezapomenutelné letní dny. Nenechte si ujít tuto úžasnou destinaci, která rozhodně stojí za návštěvu.


Letenka Albánie Národní park Lura


Národní park Lura se nachází v jihovýchodní části Albánie a představuje jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí v této zemi. Pokud hledáte nezapomenutelný dovolenkový zážitek v Albánii, letenka do národního parku Lura může být tou nejlepší volbou. V tomto článku vám přinášíme několik důvodů, proč navštívit tento úchvatný kout Albánie.

Co vás čeká v Národním parku Lura

Národní park Lura se rozprostírá na ploše 12 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou pestrost přírodního prostředí. Amatérští i zkušení horolezci si přijdou na své v okolí nejvyšší hory parku Maja e Lurës, která dosahuje výšky 2 109 metrů nad mořem. Pro turisty, kteří si přejí vidět přírodu z ptačí perspektivy, je zde k dispozici speciální vyhlídková plošina, kterou musíte vidět.

Kromě obdivování okolních hor si turisté mohou vychutnat krásy horských řek a vodopádů, prohlédnout si zdejší jeskyně a obdivovat endemickou flóru, keře, stromy a byliny. Národní park Lura je obzvláště bohatý na druhy rostlin, které jsou charakteristické pro horské oblasti, jako např. horské duby či skalní růže. Pro milovníky ornitologie je pak park rájem, protože zde mohou spatřit vzácné druhy ptáků, například velkou černohlavou pěnici a drobného lejska lužního.

Jak se do Národního parku Lura dostat?

Národní park Lura se nachází v jižní části Albánie, mezi městy Tepelena a Permet. Z hlavního města Tirany sem trvá cesta autem asi dvě a půl hodiny. Vzhledem k tomu, že neexistuje přímé letové spojení do Tepeleny nebo Permetu, je nejlepší způsob, jak se do Národního parku Lura dostat, letecky do města Tirany a pak si pronajmout auto, abyste si mohli výlet do parku naplánovat podle svého času.

Zajímavosti v okolí Národního parku Lura

Pokud vás láká další krásná okolí parku, můžete se vydat k nedalekému Tepelenu. Toto město se nachází v údolí řeky Vjosa a je známé svými historickými památkami, například troskami otomanské pevnosti a hrobkami krále Aliho Paši. Připravte se také na to, že se zde setkáte s množstvím místních lidí, kteří jsou ochotni s vámi vzájemně komunikovat, pokud se o to prosíte.

Výlet do Národního parku Lura je tedy určitě nezapomenutelným časem v Albánii. Hostitelé jsou ochotni a přátelští a příroda ukazuje svou nejkrásnější tvář. Pokud hledáte ideální místo pro návštěvu v Albánii, letenky do Národního parku Lura se nemají rozhodně co stydět. Alpinisté, horští běžci a milovníci geneticky modifikovaných pokrmů - tady se dostanou na své!


Počasí Albánie Národní park Lura


Albánie je země, která je známá svými krásnými plážemi, monumentálními horami, ale také rozmanitým počasím. Nachází se v oblasti Středomoří, která se vyznačuje žhavými lety a mírnými zimami, ale vzhledem k jejímu poloze na západ od Balkánského pohoří je vliv horského podnebí zřejmý. Jedním z míst, kde se toto počasí může projevit v plné kráse, je národní park Lura, který se rozkládá v centrální Albánii.

Lura je národní park, který byl založen v roce 1966 a nachází se asi 25 kilometrů západně od Tirany, hlavního města Albánie. Národní park je charakterizován horským prostředím, protože se nachází v pohoří Skanderbeg. Hory se zde tyčí do výšky přes 2000 metrů nad hladinou moře a jsou pokryty hustými lesy a horskými loukami.

V létě je Lura obklopena nádhernými květinovými loukami, které jsou roztodivně barevné. Teploty začínají růst již v květnu, kdy průměrné teploty dosahují 18 ° C a postupně se mohou dostat až k 30 ° C v období od června do srpna. Noc ale poskytne příjemné ochlazení, kdy teploty klesají na příjemných 16-18 ° C, což je ideální pro noční touhy v lesích a přírodních scenériích.

Podzim přináší pád listí ze stromů a toto období je v parku obvykle velmi krásné. Zlaté a červené barvy se lesní krajinou mísí s modrým oblohou. Průměrné teploty se postupně snižují, což umožňuje prožít příjemné turistické okamžiky – nádherné pěší túry bosýma nohama, cyklistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Průměrné teploty v období od září do listopadu dosahují 12-18 ° C.

V zimě je v parku obvykle chladně a sněžně. Teploty v průběhu dne dosahují průměrných hodnot 4-7 ° C, ale v noci se teploty mohou propadá vat blízkosti nuly. Lura je perfektním místem pro zimní sporty, protože zde lze provozovat velmi chutnou lyžování a mnoho dalších sportů v přírodě.

Jaro je v parku velmi krásné období. Lesy a louky se probouzejí k novému životu a země je pokryta květinami a zelení. Průměrné teploty se rychle zvyšují a dosahují 16-22° C. Příležitost pro piknik v parku se zlepšuje, a i pro výlety s rodinou a přáteli.

V národním parku Lura je počasí celým rokem velmi různorodé a návštěvníci si mohou užít mnoho aktivit podle toho, jaký druh klimatu vyhovuje nejlépe. Cestovatelé si zde společně s úchvatnou přírodou mohou vyzkoušet například horskou turistiku, lyžování, snowboard, jízdu na koni, jak psaní na saních a mnoho dalších sportů v přírodním prostředí. Turisté z celého světa navštěvují Albánii a národní park Lura a jsou fascinováni krásou krajiny a ojedinělým počasím, které se v něm vyskytuje.

Lura je ideálním místem pro každého, kdo hledá odpočinek od každodenního shonu a zimaře i v létě mohou v národním parku zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků. Tento národní park je v Albánii jedním z nejlépe uchovaných tajemství, takže pokud plánujete návštěvu této země, rozhodně zvažte návštěvu parku Lura.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Lura


Q: Jak se dostat do Národního parku Lura v Albánii?
A: Existuje několik způsobů, jak se dostat do národního parku Lura v Albánii. Nejlepší způsob je cestovat autobusem nebo autem z blízkého města Përmet, což trvá asi 30-40 minut. Dále můžete využít služeb místních průvodců, kteří vám ukážou cestu a poskytnou informace o parku.

Q: Co bych si měl vzít s sebou do parku?
A: Měli byste si vzít vhodné oblečení a obuv na pěší turistiku nebo horskou turistiku, dostatek vody a jídla na celý výlet, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na ochranu před sluncem a slunečním žárem. Pokud plánujete kempovat, měli byste si také vzít stan, spacák a podložku.

Q: Jakou faunu a flóru mohu vidět v Národním parku Lura?
A: V národním parku Lura najdete velkou rozmanitost fauny a flóry. Mezi ně patří různé druhy medvědů, vlků, lišek, srnek, divokých prasat a mnoho dalších. Pokud jde o flóru, park nabízí krásné lesy, luky a řeky plné různých druhů rostlin, včetně orchidejí, krokví a mnoho dalších.

Q: Kdy je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Lura?
A: Nejlepší dobou k návštěvě národního parku Lura v Albánii je od května do října. Během těchto měsíců jsou podmínky pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity nejvhodnější, když počasí je stabilní.

Q: Kde se mohu ubytovat, když navštívím Národní park Lura?
A: V blízkosti národního parku Lura v Albánii najdete několik ubytování zahrnující hotely, penziony a kempy. Některé jsou uvnitř parku, zatímco jiné jsou v okolních obcích. Doporučujeme vyhledat si ubytování předem a rezervace v sezóně, kdy je místo více turistů.


Dovolená Albánie Národní park Lura


Pokud si plánujete dovolenou plnou přírody, krásných scenérií a jedinečných zážitků, rozhodně byste měli zvážit návštěvu albánského Národního parku Lura.

Park se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlora a zahrnuje rozlohu téměř 10 000 hektarů. Je to oblast s vysokým biologickým a krajinářským bohatstvím, s mnoha endemickými druhy živočichů a rostlin.

V parku Lura můžete zažít opravdovou přírodní oázu, plnou krásných skalnatých údolí, horských jezer, řek a divokých lesů. Také zde najdete mnoho oblíbených turistických tras, kde se můžete projít a obdivovat nádhernou přírodu. S turistickými trasami vám rádi poradí místní průvodci, kteří vám ukáží nejkrásnější místa parku a pomohou vám při vašich výletech.

Národní park Lura je domovem mnoha druhů zvířat, ať už je to ptactvo, ryby, plazi nebo savci, jako jsou divocí koně či vlci. Pro turisty je ale nejzajímavější pravděpodobně život vodních druhů, které najdete v malebných horských jezerech a řekách.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na rybaření, jízdu na kole, potápění nebo vodní sporty. V parku Lura jsou dostupné také turistické průvodcovské služby, které nabízejí celodenní výlety, kempování a další zážitky.

V parku najdete také mnoho historických a kulturálních památek, jako jsou starověké pevnosti, kostely a další kulturní skvosty, které se staly symbolem albánské historie. Proto je pro turisty zajímavé kombinovat přírodní výlety s prohlídkou historických památek v okolí.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírody a odpočinku, Národní park Lura v Albánii je pro vás tou správnou volbou. Obklopeni unikátním krajinářským nádhernm, budete moci relaxovat v klidu a tichu, nebo se vydat na neuvěřitelné dobrodružství, které vás bude bavit několik dní. Vřele doporučujeme navštívit tento kousek nepopsatelné krásy Albánska.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny